Баннер скидки на ромб

Пристосування для зрощування матеріалів

Різноманітність будівельного кріплення

У процесі зведення або ремонту будівель майстрами будівельної справи застосовуються різні пристосування для кріплення. Основне їхнє завдання - максимально надійне з'єднання деталей між собою. Сучасні види кріпильних виробів дозволяють користувачеві без особливих зусиль працювати з дерев'яними, металевими, пластиковими матеріалами. Єдина можлива перешкода на шляху майстра, це наявність відповідного інструменту і оснастки.

Безліч видів пристосувань для фіксації часом створює плутанину в голові початківця користувача. У зв'язку з цим ми спробуємо прояснити ситуацію і розповісти про найпоширеніші вироби для кріплення і зрощування. Спершу варто розділити їх на види:

  • для дерева і пластика;
  • для металу;
  • пристосування для використання в стінах і перекриттях.

Кріплення для дерева і пластика

Найвідомішими предметами для фіксації дерев'яних конструкцій є цвяхи. Їх почали застосовувати ще за часів бронзового століття виковуючи з прутків м'якого металу. Поступовий розвиток технологій дозволив виробляти їх в автоматичному режимі за допомогою спеціальних верстатів. Сучасні цвяхи виготовляються зі сталевого дроту і мають кілька модифікацій.

Різновиди забивного кріплення відрізняють по типу поверхні підстави і ширині капелюшка. Крім звичайних гладких цвяхів існують ще рифлені і гвинтові. При виникненні різних коливань вони не дають послабити кріплення, показуючи тим самим гідні експлуатаційні характеристики. Діаметр капелюшка залежить від типу елементів кріплення і розташування їх монтажу. Для прикладу, шиферні мають найширший капелюшок, тому як повинні закривати точку вбивання від попадання вологи. При фінішному монтажному кріпленні декоративних матеріалів головним завданням стоїть не тільки фіксація, а й максимальне приховування місця розташування. Для вирішення цього завдання застосовують мінімальну ширину капелюшка.

Цвяхозабивні пістолети прискорили процес роботи і мінімізували кількість застосовуваних зусиль. Для постійного постачання пристрою використовуються стрічки. Вони легко замінюються під час спустошення.

Більш зручною і практичною установкою відрізняються шурупи. Вони виготовляються практично за тим же принципом, що і попередній тип. Їх відмінність полягає в різьбових канавках на поверхні осі, які міцно врізаються в деревні породи надійно зрощуючи їх. Для зручності загвинчування, при формуванні капелюшка в її поверхню розмущується матриця з певною формою шліців під біти або викрутку. Виріб після закінчення виробництва покривається шаром фосфату або металу не схильного до впливу корозії.

Скобозабивні пістолети, які застосовують в якості витратних матеріалів П-образні скоби, полегшили роботу працівникам меблевих фабрик, майстрам виробів на дому. За допомогою цих пристроїв легко прикріпити тонкі аркуші фанери, ДСП, тканину, папір до дерев'яного брусу. Скоби різняться за розмірами і використовуваній сировині. Найпоширенішими є сталеві. Скоби з міді і нержавіючої сталі монтуються там, де вологість повітря перевищує норми.

Термоклей, застосовуваний в гарячих пістолетах, допомагає при склеюванні декоративних елементів. Випускається в формі стрижнів довжиною до 250 мм і діаметром від 7 до 11 мм. Користувач виходячи з конкретного завдання може вибрати колір термоклею. Універсальними визнані прозорі. Вони використовуються в більшості випадків. Існують специфічні види термострижней, що застосовуються при склеюванні корпусів обладнання, ремонті пластикових бамперів автомобілів і інших конструкцій підвищеної міцності.

Інші види зрощування матеріалів

Металеві деталі вимагають особливого закріплення, оскільки навантаження, що покладається на них вкрай високе. Найбільш поширені самонарізні металовироби по металу. Від шурупів по дереву вони відрізняються меншою висотою і кроком різьблення. Характерною особливістю їх є наявність наконечника з буром. Він виробляє свердління тонкостінного металу, щоб кріпильна складова могла рівномірно ввернути в поглиблення.

Фіксація листів часто проводитися покрівельними шурупами. Крім вищеописаних особливостей у них є шайба з гумовим ущільненням, що надійно і герметично закриває місце зрощування.

Нероз'ємне з'єднання створюють за допомогою заклепок. Вони діляться на витяжні і різьбові. Великою популярністю користується перший тип, зважаючи на простоту установки і невеликих вкладень на покупку інструменту для монтажу. Заклепки виконуються з алюмінію, нержавіючої та звичайної сталі. Варто пам'ятати, що перед використанням даного кріплення треба виконати отвори свердлом, діаметр якого збігається з розміром перетину кріплення компонента.

Бетонні перегородки і перекриття зважаючи на свою специфіку не можуть гарантувати надійність фіксації предметів звичними цвяхами або шурупами. Для цих цілей розроблені дюбелі. Вони складаються з пластикового ущільнювача і металевого виробу. При їх монтуванні відбувається розширення пластикової деталі в діаметрі, що забезпечує щільність зчеплення.

Для закріплення більш важких предметів існують анкери. Вони мають свій типорозмір. Анкер має вигляд осі з різьбою, що знаходиться всередині тонкостінної втулки з поздовжніми розрізами. На обох кінцях виробу накручуються гайки, підтискають трубку з двох сторін, що призводить до її розширення і ущільнення.

Перед тим, як вибрати кріплення варто розуміти на яку основу буде проводиться установка. Також, хоча б приблизно потрібно знати розміри і вагу матеріалу, що монтується. Від цього параметру залежить довжина, а також діаметр кріплення складової. Маючи в своєму арсеналі інструмент для монтажу зверніть увагу на його сумісність з кріпленням. Заздалегідь придбайте біти і подовжувачі для метизів.

Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до наших фахівців контакт-центру.