Витратні матеріали для паяльного обладнання


Незримі з'єднувачі металів

Для виконання паяльних робіт навіть на початковому рівні необхідно мати достатню кількість витратних матеріалів. Наявність одного лише паяльника не зробить Вас фахівцем з радіоелектроніки. Тому задумавшись про ремонт електронних приладів або спаювання контактів дротів, варто заздалегідь подбати про наявність спеціальних флюсів та інших речовин. Вибрати потрібний припій досить просто, головне заздалегідь знати, з яким матеріалом потрібно працювати. Для зручності краще мати їх усі відразу, це підвищить швидкість припаювання. Їх використання не тільки покращує якість з'єднання, але і скорочує час обробки схем паяльником.

Різновиди припою

Найнеобхідніші матеріали для пайки можна розділити на групи:

  • припої;
  • паяльні пасти;
  • каніфоль;
  • затискачі для пайки.

Припій виконує функцію з'єднувача контактуючих поверхонь при проведенні температурної пайки. Випускається у вигляді дроту, стрічок, у гранульованому і порошкоподібному вигляді. До складу припою для ремонту електронних компонентів входить свинець, олово і цинк. Через низьку температуру плавлення, що не перевищує 300 градусів за шкалою Цельсія, його ще називають м'яким припоєм. Застосовують для лудіння проводів і наконечників у електромонтажних роботах.

Інша справа - безсвинцеві припої. Внаслідок відсутності шкідливих металів використовуються при створенні водопроводу, патрубків кондиціонерів і холодильників. У їхньому складі можуть бути присутні мідь, бронза, срібло, олово. Оскільки температурний поріг плавлення даних сплавів трохи вище, вони називаються тугоплавкими.

Кількість видів пайки з моменту появи спеціалізованого обладнання зросла і продовжує неухильно зростати. Сучасні радіокомпоненти більш вимогливі до порогу температури і часу впливу. Щоб відповідати технологічним нормам, виробниками створена спеціальна паста. До її складу входять рідкі флюси, дрібнодисперсна суміш металів, різні розчинники поліпшують властивості самої пасти. Також розрізняються за співвідношенням олова, свинцю та інших речовин. Присутність певних марок флюсу робить таку пасту універсальною. Деякі виробники розробляють спеціалізовані суміші, придатні тільки для певного виду пайки.

Найпростішим і відомим матеріалом для виробництва флюсів є каніфоль. Вона виготовляється зі смоли хвойних дерев. Найбільш часто зустрічається соснова. Її властивості дозволяють розчиняти оксидне покриття на точках нанесення припою. Незважаючи на широкий асортимент засобів для паяльних робіт, каніфоль займає серед них одне з перших місць. Вона відмінно переходить з твердого стану в рідкий під впливом високої температури, може розчинятися в спирті або ацетоні. По закінченню пайки її рекомендується змити з друкованих плат і контактних площин.

При ремонті електронної апаратури майстру буває складно впоратися з одночасною фіксацією компонентів, змочуванням жала паяльника припоєм і, власне, контролем його розтікання. У цій справі Вам зможе допомогти затиск для пайки. Досвідчені майстри і радіоаматори часто називають його третьою рукою. Він значно полегшує виконання робіт, утримуючи плату спеціальними затискними пристроями. До додаткових функцій присутніх у цьому пристрої можна віднести: збільшувальне скло, наявність підсвічування і підставки під паяльник.

Вибираючи витратні матеріали для паяльних робіт, віддавайте перевагу відомим і перевіреним виробникам. Асортимент даного напрямку зростає і дає можливість вибрати необхідні товари за прийнятною ціною.

Актуальні ціни на витратні матеріали для паяльного обладнання - Липень 2020

ТоварЦена
Магнітний зварювальний кутник GRAPHITE 56H905208  грн
Магнитный сварочный угольник GRAPHITE 56H90591  грн
Набір для газової пайки Topex 44E120 28 кВт748  грн
Набір для газової пайки Topex 44E115 19,5 кВт905  грн
Насадки TOPEX 44E007 для паяльника 44E002 2 шт28  грн

Найпопулярніші запитання про витратні матеріали для паяльного обладнання

Витратні матеріали для паяльного обладнання яких брендів продаються в Україні?

В інтернет-магазині "Ромб" офіційно представлені витратні матеріали для паяльного обладнання від кращих світових виробників, серед яких: . У кожного є свої переваги.

Які найпопулярніші?

У нашому інтернет-магазині найбільш популярні витратні матеріали для паяльного обладнання в цьому році - Магнітний зварювальний кутник GRAPHITE 56H905, Магнитный сварочный угольник GRAPHITE 56H905 і Набір для газової пайки Topex 44E120 28 кВт.

В яку ціну можна купити витратні матеріали для паяльного обладнання?

На Romb.ua великий вибір і ви можете купити витратні матеріали для паяльного обладнання від 10  грн до 1528  грн.

Найактуальніші 2020 року?

Ми постійно поповнюємо асортимент новими моделями. На сьогоднішній день в категорії "Витратні матеріали для паяльного обладнання" до важливих новинок ми б віднесли - Затиск для пайки SPARTA 914605, Каніфоль соснова СІБРТЕХ 913343, Паяльна паста SPARTA 913355.