Бури для тракторів
Технології буріння і використовуване обладнання
Перший навісний ямобур був створений у 1945 році в місті Горький. Він був потрібний під посадку 10 тисяч дерев. Це були повоєнні роки, а дерева символізували нове життя. У зв'язку з нестачею робочих рук вирішено було сконструювати універсальний пристрій, здатний полегшити риття ям.
Бур відноситься до навісного устаткування і значно поширений у гірничодобувній промисловості, будівництві, при бурінні свердловин під воду і багатьох інших роботах. Застосування пристрою мінімізує витрати сил та економить час навіть при великому спектрі робіт. По суті ямобур - це велике свердло спіральної форми, з заточеними кромками. У будові передбачені великі борозни між витками для кращого виведення землі назовні. Конструктивно ямобур складається з рами, закріпленої за допомогою триточкового механізму до навішування трактора.
На рамі знаходиться привід-обертач і робочий орган - шнек. Штатний гідроциліндр задньої навіски виробляє вертикальне переміщення шнека за рахунок маятникової підвіски і передає на шнек додаткове зусилля, покращуючи ефективність буріння. Привід-обертач може бути:
- гідравлічний;
- механічний.
Кожен тип приводу має свої особливості, їх знання допоможе Вам зробити правильний вибір.
Пристрій із гідравлічним приводом дозволяє використовувати його з різноманітними машинами, що мають гідросистему для живлення навішування. У більшості випадків це трактори з потужністю понад 60 кінських сил. Мотор приводу-обертача шнека отримує живлення від гідросистеми трактора. Для збирання і розбирання використовують гідравлічні з'єднувачі. Важливою особливістю є те, що бур з гідравлікою використовується не тільки на задньому навішуванні, а й на передньому фронтальному навантажувачі.
Агрегат із механічним приводом здатний встановлюватися на трактори тільки з валом відбору потужності або стандартним трьохточковим механізмом. У роботі використовуються трактори з потужністю 20 кінських сил і більше. Це дозволило пристроям із механічним приводом набути значного поширення. Купівля такого пристрою обійдеться набагато дешевше, ніж гідравлічного типу. За конструкцією він простіший, але при цьому надійний. Значно поширений у сільських і лісових господарствах і в дорожніх будівництвах.
Навісний бур оснащений стрілою, що дозволяє проводити роботи у важкодоступних місцях. Чим довша стріла, тим простіше дістатися до недоступного робочого майданчика. Глибина буріння варіюється від двох до дванадцяти метрів. Завдяки мобільності та зручності при роботі, навішення можна вважати універсальним. Кам'янисті та заболочені поверхні для роботи агрегату - не проблема.
Правильний вибір навісного обладнання
При виборі навісного обладнання варто спиратися на три критерії:
- тип приводу-обертача;
- діаметр різальних пластин;
- глибина закладки.
Як говорилося раніше, привід може бути гідравлічним і механічним. Купувати навішення потрібно, відштовхуючись від потужних показників трактора.
Діаметр різальних пластин повинен перевершувати задане значення в ґрунті мінімум на 5 мм. Чим менше діаметр шнека, тим менше отримані отвори. Перед покупкою потрібно визначитися з діаметром ям, що відповідатиме Вашим потребам і цілям.
Глибина закладки означає максимальну глибину планованого отвору. Найпростіші моделі мають обмежену довжину. Для її збільшення в комплектацію можуть входити додаткові стержні та елементи їх кріплення, які можна придбати й окремо від інструменту.
Щоб інструмент служив довго, його потрібно правильно зберігати. Утримувати навішення потрібно в закритому приміщенні, уникаючи попадання на інструмент вологи і пилу. Перед консервацією на зимовий період всі витки і борозни необхідно очистити від бруду і пилу за допомогою ганчір'я. Проводять необхідний техогляд приводних частин навішування. При необхідності потрібно зробити ремонт або заміну пошкоджених запчастин. Усі деталі, що труться, змащують маслом або солідолом.
Актуальні ціни на бури для тракторів - Вересень 2023
Товар | Цена |
Бур ДТЗ 1W-40 | 24273 грн |
Бур ДТЗ 1W-30 | 0 грн |
Бур ДТЗ 1W-60 | 0 грн |
Бур ДТЗ 1W-50 | 0 грн |
Бур Дтз 1W-70 | 0 грн |