Картоплевикопувачі для тракторів
Головний помічник при механізованому збиранні картоплі
Процес посадки картоплі - справа досить трудомістка. Чи не менших зусиль слід докласти, щоб зібрати весь урожай. Звичайно, можна проводити збір вручну, без використання будь-яких додаткових пристроїв, але заощадити час допоможе трактор з навісним картоплекопачем. Таке пристосування дозволяє працювати швидко і з максимально низькими втратами. Конструкція агрегату не складна, включає в себе такі основні частини: основа; вузол для агрегації з тягачем; робочий механізм для підкопування грядок; органи, які здійснюють очищення картоплі - грохоти, бункери, просіювальні решітки. Залежно від типу конструкції і принципу роботи обладнання розділяється на такі різновиди:
- Транспортерна;
- Вібраційна.
Транспортерний картоплекопач призначений для механізованого прибирання картоплі на польових ділянках, а також у домашньому господарстві. Можна використовувати для збирання цибулі, часнику, буряка. Є найбільш досконалим варіантом з усіх наявних. Кріпиться до трактора потужністю від 20 кінських сил за допомогою триточкового навішування. Агрегат приходить у дію через карданний вал за допомогою вала відбору потужності. Картоплекопач оснащений спеціальною стрічкою. Під час роботи активний ніж розпушує чорнозем і подає на транспортир ґрунт разом з коренеплодами. Транспортна система виконує остаточну якісну зачистку городніх культур, при цьому їх цілісність не порушується. В кінці процесу очищена картопля викладається на поверхню ґрунту. Такий варіант досить зручний, адже не потрібно докладати зусиль до видобутку бульби. Весь процес йде значно швидше. Робітникові потрібно тільки зібрати врожай в мішки. До основних переваг транспортерної системи відносять: збір культур без застосування фізичного навантаження; повна заміна лопаті; висипає на землю вже очищену від чорнозему картоплю; швидко і якісно працює незалежно від погодних умов; збір врожаю на великих плантаціях не складе труднощів.
Вібраційний копач представляє собою леміш, тобто активний ніж і просіювальний пристрій. За допомогою ножа бульби зрізаються і потрапляють на вібраційний стіл, де відокремлюються від землі. Механізм дії заснований на додаванні грохотного пристрою. Під дією вібрацій цілина відділяється від ґрунту і розсипається на дрібні частинки, які проходять через решітку і падають вниз. Залежно від типу конструкції екскаватори бувають з контейнером або без контейнера. Якщо картоплекопач з контейнером, бульба падає в нього, якщо без - рівним рядком висипається на землю. Подібний агрегат має низку переваг: добре справляється з викопуванням картоплі на важких ґрунтах; коренеплід не потрібно шукати в землі, він залишається на поверхні; прискорює процес збору бульби; ефективність прибирання досягає 98%, у ґрунті не залишається практично нічого; зручна у використанні на великих територіях, економить витрати палива; не пошкоджує картоплю.
Також розподіляються за кількістю оброблюваних рядків.
- Однорядна - має просту конструкцію і призначена для роботи на невеликих площах, викопує посівний матеріал в один ряд;
- Дворядна - для збирання врожаю на великих ділянках, її зазвичай застосовують у великих аграрних підприємствах.
На що звернути увагу при виборі картоплекопача
Перед покупкою картоплекопача слід взяти до уваги розмір і тип ґрунту. Для обробки великих картопляних плантацій варто вибрати дворядну конструкцію, здатну за один захід обробляти два ряди. Якщо у Вас важка, щільна цілина тоді зверніть увагу на транспортерний тип пристрою. Не варто випускати з виду продуктивність і відсоток втрат при роботі. Визначившись з усіма критеріями, купуйте агрегат.
При тимчасовому зберіганні необхідно очистити від бруду і пилу, протерти ганчіркою, змастити шарнірні механізми, надати стійке положення, щоб уникнути падіння.
Після закінчення збору врожаю агрегат встановлюється на тривале зберігання. Його треба очистити від бруду і змастити посадкові отвори мастилом. Уважно огляньте прилад на наявність вм'ятин. За потреби їх потрібно зачистити, підфарбувати раму, ніж.
Актуальні ціни на картоплевикопувачі для тракторів - Вересень 2023
Товар | Цена |
Картофелевикапувач ДТЗ-1Т-50 транспортерний | 22700 грн |
Картоплекопачка транспортерна ДТЗ-2В (без кардана) | 20800 грн |
Картоплекопачка транспортерна ДТЗ-1В (без кардана) | 16500 грн |
Картоплевикопувач ДТЗ-1ВП грохотна (без кардана) | 6200 грн |
Картоплекопач транспортерний для мінітрактора КК24 | 27210 грн |