Подарунки з любов'ю

Насоси та помпи


Довірте видобування води професійному обладнанню

Проживання в заміському будинку неможливе без подачі води в приміщення, наповнення резервуарів та ємностей. З такими відповідальними завданнями впорається насосне обладнання та помпи. Насос - пристрій гідравлічного характеру, який використовується для переміщення рідини. Залежно від технічних характеристик і ціленапрямленності бувають різних модифікацій. Відрізняються вони за типом живлення і мають електричний двигун, а помпи мають бензиновий або дизельний мотор. За характером використання цю техніку можна розділити на декілька видів:

 • глибинні;
 • дренажні;
 • поверхневі;
 • насоси для колодязів;
 • фекальні насоси;
 • насосні станції.

Розбираємося в розмаїтті насосів

Агрегати глибинного типу потрібні для відкачування гідрорідини із зануренням до 100 метрів. Сучасний ринок характеризується великим вибором установок, які різняться за конструкцією і принципом дії. Пристрій складається з двох головних частин: приводний двигун як вбудований, такі зовнішній; насосна частина - має багатоступінчате виконання. За конструктивним виконанням поділяється на такі підвиди - відцентровий; шнековий; гвинтовий; штанговий. Переваги застосування глибинної установки: висока продуктивність, компактні розміри, простота монтажу, висока надійність.

Дренажні пристосування функціонують у дренажних системах. За способом використання поділяються на глибинні і поверхневі. Глибинні е фективно працюють при частковому і повному зануренні. У другого типу гідрорідина надходить через водозабірний шланг. Не варто забувати, що їх можна використовувати при роботі з речовинами з малою кількістю фракцій.

Поверхневий насос не занурюється в аквасередовище, встановлюється поблизу джерела. Для перекачування використовується шланг, який опускається на певну відстань. З огляду на показники потужності, такі підходять більше для свердловин і джерел. Глибина підйому становить не більше 8 метрів. Такою технікою можна забезпечити водопостачання будинку, полив ділянки, осушення джерел.

Агрегати для колодязів мають різну сферу застосування. Залежно від цього поділяються на поверхневі й заглибні. Перші характеризуються забором з висоти від 6 до 9 метрів, тобто експлуатуються поблизу дрібних свердловин. Заглибний апарат застосовується для викачування гідроречовини з глибини від 9 до 100 метрів. За рахунок автономної системи включення і виключення працюють безперебійно 24 години на добу.

Основна відмінність фекальних апаратів від інших полягає в їхній здатності відкачувати розчини з твердими включеннями. Залежно від категорії бувають зовнішні, напівзаглибні та заглибні моделі. Зовнішні пристрої в ціновій політиці найдемократичніші. Розмір включень не повинен перевищувати 5 мм. Встановлюється на краю ями, опускається у фекальну середу тільки шланг. Напівзаглибні встановлюються за допомогою спеціального поплавка на поверхні рідини. Діаметр включень до 15 мм. У заглибних частини корпусу виготовляються з чавуну або нержавіючої сталі. Встановлюється на дно ями нижче рівня речовини.

Насосні станції характеризуються такими ознаками: автоматизоване водопостачання; може підвищувати тиск у гідравлічній системі для якісного обслуговування всього будинку; в разі відключення електрики в баку залишається певний запас гідроречовини. Поділяються на побутові та промислові. Побутовий клас необхідний для дач і сільських будинків. Промислові агрегати характеризуються великою потужністю і міцністю, що дозволило застосовувати їх у великих організаціях.

Для ефективного функціонування насосної станції без гідроакумулятора ніяк не обійтися. Він оберігає обладнання від передчасного зносу і захищає систему від гідроудару. Може бути вертикальної та горизонтальної форми. Різняться між собою обсягом.

Мотопомпи та їх види

Залежно від типу робіт мотопомпи поділяються на такі види:

 • Для чистої води;
 • Для напівбрудної;
 • Для брудної;
 • Пожежні, високого тиску;
 • Мембранні;
 • Для хімічних і солоних речовин.

Помпа для чистої води переважно має 2-тактний двигун. Пропускає через себе тверді частинки діаметром не більше 5 мм. В основному необхідна для поливу присадибної ділянки.

Сферою застосування помп для напівбрудної води вважаються водойми. Практично всі прилади оснащені відцентровим двигуном. Щоб тверді вкраплення не зашкодили внутрішній частині механізму - виготовляється з якісного сплаву.

Прилади для брудної води застосовується для ліквідації аварійних затоплень. Призначені для роботи з рідинами з твердими частинками 18-20 мм.

Пожежні - забезпечують велику висоту підйому. У більшості представників даного класу спецобладнання є два напірних виходи з різним діаметром.

Для очищення ям і колодязів від фекальних мас, перекачування густих сумішей використовується мембранний прототип.

Популярна в сільському господарстві мотопомпа для перекачування хімічних розчинів. Виготовляється з матеріалу стійкого до хімікатів, протистоїть виникненню корозії.

При виборі пристрою варто розуміти 3 важливі критерії: натиск, продуктивність, склад рідини. І наостанок хочемо сказати, що не намагайтеся заощадити - не купуйте обладнання сумнівного виробництва. Якщо Ви вже задумалися про покупку насоса або помпи, придбайте ті моделі, які випустив надійний виробник.