Баннер скидки на ромб

Слюсарний інструмент

Розбираємося в слюсарних знаряддях

Виконуючи слюсарні роботи, є потреба в спеціалізованому інструменті. Його наявність є визначним при правильному підході до обробки виробів з металу. Адже це матеріал, до якого потрібен особливий підхід і точність в здійсненні операцій. Професіонали не з чуток знають про особливості його обробки. В спектр робіт входить не тільки надання виробам потрібних форм, але і отримання кінцевого результату, коли виріб готовий до використання за призначенням. Для цього варто опанувати декілька видів пристосувань, про які послідовно постараємося розповісти.

Для більш детального ознайомлення зі слюсарними знаряддями їх варто розділити на такі категорії:

  • різьбонарізний інструмент;
  • буравчики;
  • набори вибивачів.

Широка різноманітність різьбонарізного інструменту

Одним з основних процесів при виконанні ремонту обладнання або енергетичних мереж є нарізання різьблення. Це вимагає певної частки досвіду і знань від працівника. Різьбонарізні пристосування грають не останню роль у такій роботі, оскільки від його параметрів і можливостей залежить якість нарізного сполучення.

Головними показниками різьблення, що характеризують його правильне і надійне сполучення, є: вид, профіль і крок.

Нарізання може проводитися вручну або механізованим способом, наприклад, за допомогою токарних або свердлильних верстатів на зовнішній, а також внутрішній поверхні деталей. Ріжучим приладом виступають плашки, мітчики. Плашками виробляють формування і прогін зовнішньої різьби. Вони являють собою гайки різного діаметру з основним осьовим і розташованими навколо нього допоміжними отворами для відводу відходів металевої стружки. Матеріалом для їх виготовлення виступають леговані, швидкорізальні і твердосплавні сплави. Основна вісь має спіральні канавки і виступи, що врізаються в матеріал у міру накручування пристосування на деталь. Формування відбувається за рахунок зняття зайвого шару металу по діаметру виробу і подальшим проходженням калібруючих зубців, що створюють кінцевий результат.

Плашками виробляють нарізку на стрижневих металевих заготовках і трубах. Залежно від характеристик вони відтворюють метричні, трубні і конічні типи з'єднань.

По колу зовнішньої поверхні плашки є западини, що служать упором для затискачів плашкотримачів.

Плашки для клупп не мають цілісної конструкції, як у вищеописаного приладу, а представлені сегментами з ріжучим профілем. Їх зручність полягає в тому, що змінні різці вставляються в спеціальні пази в обоймі. При використанні клупп виключається відходження від центру заготовки, а невеликі розміри пристосування дозволяють проводити роботи у важкодоступних місцях.

Нанесення внутрішньої різьби відбувається із застосуванням мітчиків. Форма різальних крайок у них практично збігається з вищеописаним інструментом. Відмінність становить стрижнева форма даного різьбонарізного приладу. За принципом дії мітчики також вкручуються по спіралі в отвір, виробляючи зрізання верхнього шару металу і формуючи профіль.

Актуальність буравчиків і вибивачів

Незважаючи на крокуючі вперед технології такий вид ручного інструменту, як буравчик досі застосовується при виготовленні виробів з дерева. Він являє собою спіральний свердло поєднане з Т-подібною ручкою. Ручний тип робить його малопродуктивним. Використовують при моделюванні, а також фігурній різьбі по дереву.

У значній частині випадків слюсарю часто доводиться вибивати з деталей зірвані шпильки, болти і заклепки. І допомогти в цій ситуації йому можуть набори вибивачів. Вони мають вигляд металевих стрижнів з потовщенням в місці утримування. Передбачено різний діаметр наконечника , який впливає на демонтовану деталь. Скористатися вибивачем досить легко, для цього варто встановити його в місце кріплення і вдарити по верхній частині молотком. Виготовляється із сталевих сплавів з високим коефіцієнтом міцності і твердості, оскільки під впливом частих ударів звичайний тип металу просто деформується.

Вибираючи слюсарний інструмент, варто звернути увагу на матеріал, з якого виконані вироби. Переважна кількість металевих деталей в пристроях дозволяє робити досить складні роботи з твердими сплавами.

Підходячи до такого процесу, як нарізка різьблення бажано заздалегідь визначитися з типом з'єднання, а також місцем, де передбачається його нанесення.

При виникненні питань по товару, наданого на сайті інтернет-магазину Ромб, зверніться до наших фахівців контакт-центру.