Баннер скидки на ромб

Водопостачання та полив

Обладнання для поливу саду

У теплу пору року кількість зелених рослин і дерев, що знаходяться на садовій ділянці, може досягати декілька десятків, а то і більше. Для забезпечення їх зростання і життєдіяльності необхідний правильний і своєчасний полив. Сучасні системи водопостачання оснащені пристосуваннями, які максимально полегшують процес зрошення. Людині в більшості випадків варто лише натиснути відповідну кнопку на панелі обладнання і наситити ґрунт необхідною вологою.

Щоб дізнатися всі переваги пристосувань для поливу, варто розділити їх на такі види:

  • котушки для шлангів;
  • садові ставки;
  • шланги;
  • дощовики і розпилювачі;
  • системи з'єднання;
  • таймери для поливу.

Різновиди пристроїв, що беруть участь у поливі

Котушки для шлангів з'явилися відносно нещодавно, але вже встигли завоювати симпатію садівників і городників. Їх конструкція досить проста у використанні і знімає частину рутинної роботи з користувача. Основою служить металевий каркас із трубок, що забезпечує стійкість самої котушки. Величина бобіни варіюється залежно від модифікації інвентарю. В середньому на ній можуть розміститися декілька десятків метрів гідрошлангів. Розмотування завжди проводиться вручну до досягнення оптимальної довжини, а от змотування вже може бути ручним, за допомогою спеціалізованої рукоятки, або автоматизованим, коли механізм сам затягує рукав із заданою швидкістю. Всі деталі виготовлені з матеріалів, які чинять опір корозії і розмочуванню.

Садові ставки часто можна помітити на багатьох прибудинкових наділах. Вони гармонійно виглядають на тлі зеленої галявини. При грамотному облаштуванні вони можуть стати справжньою родзинкою саду. Форма ставка і його габарити можуть бути абсолютно будь-якими. Будівництво такого резервуара простіше, ніж може здатися, оскільки при виготовленні застосовується технологія лиття пластмас. При установці під садовий ставок виривається яма відповідно до запланованих розмірів. Надалі зарита в землю спеціальна ємність заповнюється водою. Додатковими атрибутами можуть служити акуратно розкладені камені біля водойми, водяні лілії та інші елементи декору.

Шланги необхідні для здійснення зрошення на різній відстані від джерела з водою. При садових роботах використовуються різні діаметри перетину, проте найпоширеніші - 1/2 і 3/4 дюйма. Зовнішнє покриття може налічувати декілька шарів. Також варто сказати про внутрішнє армування гідрошлангів спеціальною ниткою. Якісні і дорогі модифікації зміцнюються 2 або навіть 3 рази. Для запобігання появи небажаних вигинів і зламів до складу додають м'який силікон.

Забезпечити рівномірність розподілу вологи на ділянці зможуть розпилювачі та дощовики. Найчастіше вони підключаються до водопровідної системи за допомогою шлангів. За типом розбризкування рідини розрізняють:

  • з постійним напрямком потоку води;
  • такі, що обертаються;
  • імпульсні.

Перший тип представляє собою нерухомий механізм, що зрошує територію в заданому напрямку або здійснює одночасне кругове розбризкування.

Роторні дощовики оснащені поворотними головками і приводяться в дію потоком рідини. Існують пристрої з круговим поворотом і з обмежувачем під нахилом. Другий варіант дуже зручний для скромних присадибних ділянок, причому налаштувати кут повороту користувач може самостійно.

В основу імпульсних закладений принцип поворотного механізму. Вони викидають потоки гідрорідини невеликими дозами. Їх можна відрегулювати на подачу на всі 360 градусів або для поливу певного сектора.

Відмінним варіантом для самостійного поливу є пістолети-розпилювачі. Завдяки ним можна зволожити вручну всі прорастаючі дерева і кущі. Прокруткою регулювального кільця послідовно перемикаються види розпилення, що дозволяє вибрати відповідний варіант.

Різновиди з'єднувачів у системах поливу

У категорію систем з'єднання входять: конектори, розгалужувачі, перехідники. Вони слугують для зручного стикування всіх складових поливальної системи.

Конектори влаштовані просто, і з їхнім підключенням впорається навіть дитина. З одного боку розташоване затискне кільце для шланга, а з іншого - замикається з'єднання для кріплення адаптера. Завдяки цій універсальній технології до нього можна підключити пістолетні розпилювачі, дощовики та інші пристрої.

Розгалужувачі та перехідники добре допомагають при спорудженні зрошувальної конструкції. За їхньої допомогою можна з'єднати відразу кілька виходів, утворюючи гнучкий трубопровід. Вони комбінуються з декількох типорозмірів рукавів.

Таймери для поливу дають можливість організувати автоматичний полив на своєму просторі. За типом підключення вони бувають з однією магістраллю або з розгалуженням на безліч каналів. З механізмом всередині трохи складніші. Можуть бути як електронного, так і механічного типу.

Механічний програмується на подачу води протягом 24 годин. У ньому закладена заводна пружина, яка автоматично через певний час закриває клапан.

Електронний більш функціональний за рахунок гнучких налаштувань, що дозволяють здійснювати зрошення землі декілька разів на тиждень. Харчування цих пристроїв може здійснюватися від акумулятора або від мережі.

Перед покупкою різних матеріалів для забезпечення поливу в саду необхідно мати попередні виміри площі Вашої ділянки. Так буде набагато легше визначитися з довжиною рукавів. Діаметр гідрошлангу підбирається виходячи з напору водопроводу. При тиску від 1 до 3 бар підійдуть шланги перетином 1/2, при більшому тиску перетин варто збільшувати пропорційно.

При виборі дощовиків орієнтуйтеся на кількість і тип зрошуваних рослин. Деякі не люблять надмірний полив великими порціями води.