Циркуляційні насоси
Циркуляція й опалювальні системи
Перекачування гарячої води в системах опалення є необхідним заходом для ефективної роботи теплових установок у побуті або виробничих масштабах. Існує дві гідросистеми - гравітаційна система і примусова циркуляція. Примусова - відбувається за рахунок насосів, які забезпечують рух гарячої води в опалювальних конструкціях. Вони виготовляються з металів, не піддаються процесу корозії при контакті з рідиною. Наприклад, бронза, латунь, чавун або легована сталь. Щоб рух гідрорідини в батареях відбувався без збоїв, а обігрів був пропорційним у всьому будинку, необхідно правильно підібрати циркуляційну помпу.
Види циркуляційних насосів та принцип їх роботи
Усі моделі гідронасосів складаються з електродвигуна і насосної частини, що здійснює перекачування гарячої вологи. Мотор може живитися від мережі напругою однофазного або трифазного типу. Вакуумнасоси циркуляційні за типом насосної частини можна розділити на:
- Мокрі;
- Сухі.
Мокрим типом вважаються моделі, у яких ротор і всі рухомі елементи перебувають у безпосередньому контакті з теплоносієм. Стартер - електрична частина оснащення захищена герметичним відділенням, щоб уникнути контакту з гідрорідиною і замикання. Перевагою встановлення такого обладнання буде:
- Досить невисокий рівень шуму під час роботи;
- Невелика маса і габарити конструкції;
- Можливість безпосередньої установки приладів на гідросистемі трубопроводу;
- Довгий термін служби деталей.
Модифікацію апаратів для опалення з мокрим ротором найчастіше встановлюють у заміських будинках або інших житлових приміщеннях з площею понад 100 кв. метрів.
Модель з сухим ротором має конструкцію, в якій електродвигун не контактує з гарячою рідиною і перебуває на віддаленій відстані від насоса. Перевага - високий рівень продуктивності і низький рівень шуму. Як недолік зазначимо великі габарити. Охолодження моторного блоку відбувається за рахунок обертання повітронагнітальної крильчатки, встановленої на валу електродвигуна.
Особливості експлуатації циркуляційних насосів
Усі моделі гідронасосів виробники не рекомендують застосовувати у випадку перекачування питної води або інших рідких продуктів. Гідронасос необхідно встановлювати в місцях з доступом для технічного обслуговування. Встановлювати техніку можна в положенні, зазначеному в інструкції. Напруга має відповідати необхідним характеристикам. Під час монтажу кабель живлення не повинен стикатися з трубами теплообміну.
При роботі устаткування слід уникати потрапляння повітряних бульбашок у систему опалення. Робота без води заборонена. Ці дії призведуть до перегріву механізму і виходу його з ладу. Корпус циркуляційного апарата повинен бути заземлений. Категорично забороняється виводити заземлення інших побутових приладів або устаткування до трубопроводу опалювальної гідросистеми.
Для отримання більш детальної консультації щодо товарів на сайті Ви можете звернутися до наших фахівців, зателефонувавши на гарячу лінію: 0 800 30 19 19.
Актуальні ціни на циркуляційні насоси - Вересень 2023
Товар | Цена |
Насос циркуляційний Powercraft DCA 25-6-180 (комплект гайок) | 800 грн |
Насос циркуляційний Powercraft DCA 25-4-180 (комплект гайок) | 775 грн |
Насос циркуляційний NOWA LCА 25-6-130C + 3 скор. + компект гаек | 869 грн |
Насос циркуляційний NOWA LCА 25-4-180C + 3 скор. + комплект гаек | 849 грн |
Насос циркуляційний Vitals Aqua CH 25.60.180i (+ комплект гайок) | 1487 грн |