Вила
Особливий підхід до обробітку ґрунту
Для сезонного прибирання сіна, скопування врожаю або очищення гною рекомендується використовувати універсальний інструмент - вила, які складаються з черешка і робочої частини. Держак виготовляється з якісної лиственої породи дерева. Проходить якісне шліфування, втрачаючи задирок. Діаметр держака 30 - 50 мм, довжина - до 1,5 метра. Полотно виготовляється із сталі, чим міцніший метал виготовлення, тим міцнішими і витривалішими вила. Кількість зубів в одному чинному полотні налічується 3 - 7 штук.
Вила та їх різновиди
Виробники випускають кілька видів знарядь праці для землі. Весь асортимент ділиться 4 типи:
- Прибиральні;
- Копальні;
- Гнойові;
- Тупі.
Для прибирання свіжоскошеної трави, сухого сіна і перемішування компосту чудово підійдуть прибиральні моделі. Мають тонкі, добре заточені зуби для кращого наколювання і проникнення в матеріал. Оптимальна довжина зубів 350 мм, при відстані між зубцями у 80-100 мм. Відрізняються вила і довготою черешка. Під час збору згрібають і закидають сухе сіно на стіг.
Вила копальні використовуються для розрівнювання поверхні та викорчовування багаторічних бур'янів. Виготовляються з міцного матеріалу, стійкого до корозії. Цим видом ручного інструменту доступно в щадному режимі перекопати грунт. Розпушити верхній шар, не завдаючи шкоди грунтової мікрофлори. На роги не налипає грунт, і працювати знаряддям просто і швидко. Пристосування можна використовувати в якості аератора. При проколюванні грунт отримує кисень і додаткові корисні речовини.
У гнойових вил робоча частина складається з чотирьох довгих зубців, довжина доходить до 330 мм. Мають 4 - 6 зубів. Сконструйовані за принципом ковша. Зуби напівзігнутої форми для кращого паркану. Ними зручно набирати органічні відходи і завантажувати в садову тачку. Заборонено застосовувати вила гнойові для розпушування землі, їх зуби не призначені для силових впливів і можуть з легкістю зігнутися.
Тупі вила - різновид, використовувана для вскопки і розпушування. Ідеально підходять при уборке врожаю. Кінці вил не заточені і під час вскопки не дряпають коренеплоди, посаджені на ділянці. Легко допоможуть з викопуванням картоплі, буряків, моркви та інших видів городніх культур. У процесі викопування зменшують навантаження на спину, що досягається виключенням потреби нагинатися.
Як купити вила, особливості вибору
Кожна місцевість має свій тип ґрунту. При виборі інструменту зверніть увагу на матеріал виготовлення діючої частиною. Для м'якої землі можна використовувати знаряддя, виготовлене з інструментальної сталі з покриттям. Для прибирання сіна, соломи та опалого листя використовуйте вила з нержавіючої сталі. Для скопування вони не придатні, оскільки швидко деформуються. Якщо інструмент буде покритий антикорозійним покриттям, це дасть йому додатковий строк експлуатації. Він стане стійкий до вологому середовищі.
Ширина робочої частини залежить від типу робіт. Вузьким полотном можна розпушити і обробити квіти і чагарники в обмежених умовах. Для прибирання свіжоскошеної трави підійде широке полотно. Адже важливо, щоб при перенесениях матеріал не розсипався на землю.
Держак повинен відповідати зросту людини. Для розпушування грунту буде досить держака довжиною в межі 110-120 см. При роботі з добривами рукоять може бути до 150 см. Якщо рукоятка дерев'яна, вона повинна бути покрита лаком для запобігання розсихання. Держаки з пластику зручні і легкі не боятися води і сонця. Але під впливом сильних навантажень часто ламаються.
В Інтернет-магазині Romb наданий широкий асортимент вил, звертайтеся на гарячу лінію, і наші фахівці з радістю допоможуть розібратися у всіх виникаючих питаннях.
Актуальні ціни на вила - Жовтень 2023
Товар | Цена |
Вила садово-городні Grad 5053865 | 320 грн |
Вилка садова 320 мм GARTNER | 110 грн |
Вила господарські ГОСПОДАР 14-6234 160x280мм | 172 грн |
Вила ГОСПОДАР господарські 14-6235 210x300 мм | 210 грн |
Вила компостні Grad 5053925 | 0 грн |