Аератори
Проникнення кисню в землю і його підручні
Якісний зелений газон, зростаючий на присадибній ділянці і радує око свого власника, вимагає належного догляду за собою. Часто, хороший трав'яний покрив починає всихати і починають з'являтися ділянки, позбавлені рослинності. Попередити таку ситуацію і дати можливість садівникам продовжити існування краси ландшафту допоможе аератор. Внесемо ясність, аератор - це тип інструменту, що складається з основи з прикріпленими до неї спеціальними шипами. Застосовуються для проколювання грунту в місцях щільного зростання трав'яного покриву, забезпечуючи розпушування ґрунту, підвищуючи проникнення кисню і різних добрив до коренів рослин.
Різновиди аераторів
Довжина шипів у аератора може варіюватися 3 - 10 см. Аератори поділяються на види:
- Механічні;
- Електричні;
- Бензинові.
Механічний тип аератора, під час використання пристрою, вимагає від людини застосування фізичних зусиль. Можуть бути ручного роликового і ножного типу. Ручний механічний аератор являє собою каток з цвяхами, що приводиться в рух фізичною силою користувача. Ножні нагадують капці з спицями різної довжини, закріпленими на зворотній стороні підошви. Їх приводять в дію одягаючи на ступні ніг і виконуючи ходьбу по газонному покриттю. Утворені отвори в грунті сприяють новому зростанню кореневої системи рослин.
Аератор електричний приводиться в дію двигуном, що живиться від мережі змінної напруги. Механізовані пристосування істотно прискорюють виконання процесу пробивання грунту. У пристроях такого типу мотор, через редуктор, передає обертання на вал з шипами, який виконує аерацію. Конструкція аератора з електричним приводом схожа з газонокосаркою.
Бензиновий аератор для газону працює від двигуна з внутрішнім згорянням палива. Агрегат здатний виконувати поставлену роботу більш продуктивно, в порівнянні з попередніми моделями, і може бути використаний на ділянках з великою площею оброблюваної території.
Скарифікація та її функції
Крім пристроїв з шипами круглого перерізу існують спеціальні аератори-скарифікатори. Замість гострих спиць вони оснащуються ножами, розташованими перпендикулярно осі обертового вала. Скарифікатори застосовуються для розпушування грунту і вичісування газону від скупчилися сухих частинок трави. Особливо, після зимового періоду року, такий покрив сильно спресований у кореневої системи рослин. Це негативно відбивається на процесах газообміну в ґрунті і на появі нових проростків. Обробка газону скарифікатором є досить жорсткою і її не рекомендується проводити частіше двох разів за сезон. Додатковим функціоналом такого обладнання виступає травозбірник, однак поставляється в комплекті не з кожною моделлю.
У всіх виробників аераторів є ряд моделей, що відповідають вимогам любителів і досвідчених садівників. Сподіваємося, що інформація у статті буде корисною і допоможе вибрати відповідну техніку для Вашого саду. Якщо залишилися питання, звертайтеся на гарячу лінію, і наші фахівці з радістю дадуть відповіді на них.
Актуальні ціни на аератори - Вересень 2023
Товар | Цена |
Аератор-скарифікатор Iron Angel EVL1500 (2001056) | 4060 грн |
Скарифікатор Bosch UniversalRake 900 | 11076 грн |
Аератор-скарифікатор Bosch UniversalVerticut 1100Вт 32см 50л | 12306 грн |
Скарификатор-аератор Einhell GC-SA 1231/1 3420640 | 4521 грн |
Аератор бензиновий Solo by AL-KO 518 | 37999 грн |