Баннер скидки на ромб

Помпи

Мотопомпи та їх класифікації

Мотопомпа - агрегат, що застосовується для відкачування та подачі води різного ступеня забруднення. В якості рушійної сили в ній застосовується бензиновий або дизельний двигун з внутрішнім згорянням палива.

Бензомотопомпа має велику популярність при використанні в приватному господарстві. Може оснащуватися як двотактним, так і чотиритактним типом двигуна. Має високу продуктивність і показники тиску. За правилами експлуатації може в середньому безперервно працювати до 8 годин.

Моторизована дизельна помпа характеризується продуктивністю, що дозволяє використовувати її у виробничих цілях. Габарити її порівняно більші, ніж у бензинових, але клас зносостійкості вище.

Класифікація насосного обладнання за характеристиками і сфери їх застосування така:

  • Для чистої води;
  • Для напівбрудної гідрорідини;
  • Для брудної рідини;
  • Високого тиску;
  • Для солоної морської води і хімічних розчинів.

Вибираємо помпу за сферою застосування

Мотопомпа для чистої і середнього ступеня забрудненості води оснащена самовсмоктуючим насосом відцентрового виду з вмонтованим зворотним клапаном. Насосна частина дозволяє пропускати рідину з дрібними частинками розміром до 5 мм. Вони мають, як правило, двотактний мотор внутрішнього згоряння, що показує достатню продуктивність для апаратів такого типу. Невеликі розміри дозволяють переносити їх або перевозити в машині. Такі пристрої застосовуються для перекачування води з озер, колодязів, а також використовуються для їх осушення.

Установка для брудної і густої рідини відрізняється тим, що здатна пропускати частинки фракцією до 25 мм у діаметрі. Насосна частина з патрубками має полегшений доступ для прочищення під час або після закінчення роботи. Двигун у цих агрегатах здатний показувати високу продуктивність, перекачуючи великі об'єми забрудненої води при великій інтенсивності роботи.

Мотопомпи високонапірні знайшли застосування в бригадах служб порятунку або для зрошення сільськогосподарських угідь. Вони допомагають з подачею води для гасіння пожеж, поливу дерев на великій площі і відкачують її у разі затоплення різних приміщень і поверхонь. Для таких робіт потрібні мотори, що дозволяють перекачати великі обсяги і забезпечити сильний напір рідини.

На агрегати, що працюють з морською водою і хімічними реагентами встановлені мембранні насоси з корпусом з пластика і внутрішніми деталями, виготовленими з елементів, що не вступають у реакцію з їдким і агресивним середовищем. Установки такого типу мають дуже вузький спектр застосування навіть у промисловому середовищі.

Особливості моторизованих помп

Всмоктувальні і напірні патрубки в основному бувають від 1 до 4 дюймів у діаметрі.

Глибина забору у практично всіх мотопомп не перевищує 8 метрів.

Агрегат може бути додатково укомплектований фільтром, що дозволяє відсівати різні частинки, тим самим оберігаючи помпу від засмічення.

Температура рідини не повинна перевищувати 90 градусів за Цельсієм.

Декілька порад щодо вибору: визначтеся в якому середовищі і з якою рідиною доведеться працювати; продуктивність агрегату залежить від обсягу і типу використовуваного двигуна- перед покупкою поцікавтесь, яку ємність води здатна перекачати помпа за годину роботи; на показник напору має вплив діаметр патрубків.

Щиро сподіваємося, що серед представлених товарів Ви зможете знайти саме те, що допоможе у виконанні роботи на дому або у виробництві.