Насосні станції
Централізована подача води своїми руками
Для централізованого забезпечення подачі води в заміських будинках, котеджах, різного виду прибудовах застосовують насосні станції. Складаються вони з двигуна, насоса і гідроакумулятора. Зазвичай, застосовують мотори електричного типу в комбінації з поверхневим або занурювальним насосом, який виконує закачування рідини в гідроакумулятор, що забезпечує подачу води до точок споживання. Автоматизацію процесу реалізує вбудований датчик реле, що відслідковує за допомогою електронних компонентів тиск магістралі, і, при досягненні запрограмованих значень верхнього і нижнього рівнів, виробляє відключення або включення гидронасоса.
Гидроакумулятор, встановлений на конструкцію обладнання, може бути мембранного або балонного типу. У балонних моделях всередині металевого бака розміщена гумова груша, що заповнюється гідроречовиною. Здавлювання балона відбувається за рахунок стисненого повітря, закачаного всередину бака і є найпоширенішим варіантом, що обумовлено надійністю і довговічністю конструкції. Практично всі побутові насосні станції комплектуються балонами. Мембранний вид менш популярний в силу специфіки своєї роботи. Еластична гумова мембрана розташована посередині бака. Вона стискається і розтискається під впливом тиску гідроречовини і повітря, закачаного в накопичувач. Головним недоліком є прямий контакт закачуваної води зі стінками металевого бака.
Типи насосних станцій
За типом виконання гідростанції бувають:
- Занурювальні;
- Поверхневі.
Занурювальні моделі опускаються повністю в свердловину або колодязь і звідти здійснюють роботу. Поділяються на відцентрові і вібраційні. Відцентрові відносяться до більш потужних екземплярів і здатні підняти рідину з глибини до 70 метрів. Вібраційні, завдяки своїм конструкційним особливостям, зможуть ефективно працювати на глибині до 9 метрів.
Поверхневі встановлюються безпосередньо в приміщенні або в спеціальній прибудові. Переважно вони відцентрові, оснащені крильчаткою з відкритими або з розміщеними між двох дисків лопатями.
Конструктивні особливості насосних станцій
Все гидрооборудование ділиться за типом механізму на:
- Багатоступеневі;
- З вбудованим ежектором;
- З виносним ежектором.
Багатоступінчасті гідронасоси використовують складнішу конструкцію, засновану на дії кількох робочих коліс. Їх комплексна робота підвищує вихідний тиск і забезпечує належне закачування гідронакопичувача. Безшумність і висока продуктивність - це візитна картка багатоступеневих апаратів.
Ежекторні гідростанції з вбудованим блоком нагнітання забезпечують хорошу подачу рідини в систему і реалізують всмоктування з глибини до 8 метрів.
Гідростанція з виносним ежектором забезпечить більш продуктивну подачу води, навіть перебуваючи на суттєвій відстані від свердловини або колодязя. Така характеристика обумовлена меншим простором між камерою і обертовим колесом, завдяки чому потік, проходячи через нього, створює більше розрідження.
Вирішивши придбати гідростанцію розрахуйте місце для її установки і глибину залягання водних запасів, що дозволить визначитися з видом використовуваного гідронасоса. Прорахувавши кількість точок споживання і інтенсивність їх використання вибирається гідроакумулятор відповідної ємності. Від обсягу накопичувача залежить частота включення гідроустановки. Великий запас резервуара забезпечить більш рідкісні включення апарату.
В інтернет-магазині Romb представлений широкий асортимент насосних станцій. З усіх питань звертайтеся на гарячу лінію і наші фахівці з радістю дадуть відповідь на них.
Актуальні ціни на насосні станції - Жовтень 2023
Товар | Цена |
Насосна станція Powercraft AGV 370-3636 | 1799 грн |
Насосна станція Vitals aqua APQ 435-2g | 2839 грн |
Насосна станція Vitals aqua AJ 745-24de | 5583 грн |
Насосна станція Vitals aqua APQ 433-24de | 3306 грн |
Насосна станція Optima QB60 `MINI` 8118 | 2837 грн |