Стрічкові пили
Хочете зробити якісний розпил матеріалу?
Використання різноманітних верстатів і устаткування безсумнівно підштовхує суспільство до розвитку в будь-якій технічній галузі. Рівне безперервне різання матеріалу забезпечується багатьма пильними системами. Стрічкові полотна з'явилися давно, проте домогтися їх продуктивності і удосконалення розробники змогли тільки в кінці минулого століття. Стрічковий верстат - це тип обладнання, що використовується у виробництві для виконання розпилювання, основний елементом якого є гнучка металева стрічка, що рухається по замкненому колу.
Принцип роботи апарату полягає в обертанні двигуном шківів, що дають рух стрічкової пилки, і це забезпечує рівномірний і досить точний пропил. Завдяки зубам спеціальної форми і не дуже широкої розводці, кількість відходів при роботі верстата значно менше, ніж у іншого пильного обладнання. Стрічковики використовуються для прямого і фігурного різання, і можуть впоратися з заготовками товщиною понад 20 см. Пристосування мають технічні особливості, що дозволяють розділити їх на:
- Деревообробні;
- Металообробні.
Відповідно, для різання цих двох видів матеріалів потрібно спеціальне оснащення. Склад металу стрічки може бути вуглецевим, легованим і з додаванням спеціальних інгредієнтів.
Особливості стрічкових пилок і області їх застосування
Стрічкова пила по дереву виготовляється з вуглецевого сплаву і добре справляється зі своїми технічними завданнями.
Пили з легованих металів і спеціальних сплавів володіють значною опірністю до зносу. Вони менше реагують на зміни навантаження і добре підходять для різання металу. Установка, що розпилює тверді матеріали, в разі потреби повинна бути оснащена подачею охолоджувальної рідини в зону різання.
Зуби пилки нарізаються спеціальним методом, в залежності від сфери використання полотна. Більші застосовні для деревних матеріалів, а дрібні з маленьким кроком - для металу. Виготовлення їх може задіяти один з двох методів:
- Негартовані;
- З загартованими ріжучими крайками.
Стрічкові полотна без гарту забезпечують стабільне різання матеріалів з вкрапленнями, що входять до їх складу. Їм не рекомендовано часте використання і високі швидкості обертання приводних шківів. Загартовані відрізняються високою стійкістю і продуктивністю. Технологія їх виготовлення трохи складніша і вимагає більше часу, що відбивається на ціні інструменту.
Важливим параметром є ширина полотна і крок зубців. Виробники рекомендують застосовувати широкі полотна, розміром від 15 до 25 мм, для розпилювання по прямій лінії, а вузькі, від 6 до 15 мм, для вирізання криволінійних фігур. Крок зубів може варіюватися від ступеня необхідної чистоти поверхні в зоні зрізу і характеристик твердості і в'язкості. Полотна з великим кроком добре і швидко ріжуть, але не можуть похвалитися рівним спилом. Маленькі зуби з малою величиною кроку повільно пиляють, і забезпечують чистоту і гладкість зрізу.
Ріжучі кромки затупляются при тривалій роботі, внаслідок цього користувачеві періодично доведеться знімати полотно і виробляти заточку. Цю процедуру можна зробити самостійно, застосовуючи додатковий інструмент, або скористатися послугами заточних майстерень.
З усіх питань звертайтеся на гарячу лінію інтернет-магазину Romb, і наші фахівці з радістю дадуть відповідь на них.
Актуальні ціни на стрічкові пили - Вересень 2023
Товар | Цена |
Пила стрічкова Bosch GCB 18V-63 0.601.2A0.400 | 12570 грн |
Пила Einhell TC-SB 200/1 4308018 | 9960 грн |
Стрічкова пила MILWAUKEE M12 BS-0 4933441805 | 0 грн |
Стрічкова пила MILWAUKEE M12 FBS64-402C FUEL | 0 грн |
Стрічкова пилка MILWAUKEE M12 FBS64-0C FUEL | 0 грн |