Електролобзики
Електролобзик
Відмінний інструмент для якісного розпилу
Незважаючи на удаваний обмежений функціонал інструменту, всі, хто працював з ним запевняють, що без цього агрегату обійтися дуже складно. Це не дивно, оскільки він здатний робити якісний розпил не тільки ДВП і фанери, а й працювати з алюмінієм і сталлю. Завдяки можливості виробляти криволінійний розпил, сучасні електролобзики широко застосовуються на виробництвах меблів.
Існує дві основні різновиди електричних лобзиків.- ручні і настільні. Другий тип застосовується в роботах, які вимагають максимально високої точності. Використання стаціонарного варіанту дозволяє робити фігурні розрізи, пропили. Якщо для ручної моделі вихідним матеріалом є переважно дерево і фанера, то настільні можуть працювати з жестю, міддю, латунню, залізом.
Класифікація електричних лобзиків.
За своїм функціоналом, лобзики діляться на дві основні категорії:
- Побутові
- Промислові
Якщо побутовий прилад розрахований на недовгий, короткостроковий цикл роботи, то його професійний аналог здатний працювати багато годин без перегріву та збоїв. Лобзики, призначені для домашнього використання не володіють високою точністю розпилу і через низьку потужністьі можуть працювати тільки з деталями товщиною до сімдесяти міліметрів.
Як правильно оцінити характеристики електролобзика?
Головними критеріями, на які варто звертати увагу при виборі інструменту є:
- Ефективність агрегату. Це значення повністю залежить від потужності і буває від 350 до 700 Ват в домашніх моделях і вище семи сотень в промислових.
- Хід пилки. Його довжина також істотно впливає на продуктивність техніки і буває від 15 до 19, від 20 до 24 і понад 25 міліметрів.
- Частотність. Від того, скільки поступальної ходи може зробити пила за одну хвилину залежить швидкість пиляння і його якість. Більшість пристроїв оснащуються контролером частотності ходу і може регулюватися вручну. Агрегати останнього покоління здійснюють від двох до трьох тисяч рухів в хвилину.
- Глибина пиляння. Залежно від того, з якими матеріалами найчастіше доведеться мати справу, варто вибирати електролобзик з граничною глибиною до 50, до 150 і більше 150 міліметрів.
- Наявність режиму маятникового ходу з додатковими рухами полотна по горизонталі підвищує час служби інструменту і його продуктивність. Система плавного старту зменшує струм і знижує навантаження на енергомережу під час запуску лобзика. Це оберігає двигун від перегорання і збільшує початкову якість розпилу.
- Додаткове оснащення. Великим плюсом агрегату буде наявність опцій, що полегшують процес роботи. До них відносяться можливість роботи від батареї, світловий покажчик, система підсвічування, вентилятор для здування тирси, міні пилосос, захист від вібрації, підставка для кріплення апарату на робочій поверхні.
Виробники електролобзиків дуже серйозно піклуються про покупців. Для цього у великих містах відкриваються авторизовані сервісні центри, де професійні майстри зможуть провести технічне обслуговування обладнання, виконати ремонт і провести заміну деталей.
Сьогодні купити електролобзик в інтернет магазині досить просто. Для цього необхідно вибрати на сайті цікаву модель і оформити на неї замовлення. Також можна зв'язатися по телефону з менеджером-консультантом, який допоможе вибрати найбільш підходящу модель з існуючого асортименту.
Актуальні ціни на електролобзики - Жовтень 2023
Товар | Цена |
Електролобзик Vitals Master Ef 8060GN | 1536 грн |
Електролобзик Bosch PST 650 | 1651 грн |
Електролобзик Зеніт Профі ЗПП-1000 | 2299 грн |
Електролобзик Makita JV0600K | 5896 грн |
Електролобзик Vitals master Ef 10080GNII | 2099 грн |