Фрезери
Тонка робота важкою технікою
Виконання столярних робіт і установка міжкімнатних дверей не обійдеться без інструменту, здатного здійснювати різні операції. Ручний фрезер -це різновид електроінструменту, здатний виконувати обробку різноманітних за твердістю і складу матеріалів шляхом обертання різального елемента. Застосування додаткового оснащення дозволяє проводити шліфування поверхонь, свердління отворів, вибірку пазових западин, знімання кутових окрайків, фігурне різьблення по дереву, різання листового матеріалу, підготовку петльових отворів і замкових заглиблень. Фрезер складається з таких основних деталей:
- корпус;
- двигун;
- підйомні втулки;
- регулятор величини опускання;
- підошва.
Конструктивні особливості ручних фрезерів
На корпусі розташовуються ручки і допоміжні елементи, що полегшують управління і роботи з електроінструментом. Шкала регулювання глибини занурення фрези дозволяє здійснювати точне налаштування потрібного розміру. Для запобігання випадкового включення електроінструменту виробники передбачили блокування кнопки пуск. Регулювання швидкості дозволяє підібрати режим роботи, що забезпечує ефективну обробку конкретного матеріалу. Деякі моделі оснащені цифровим дисплеєм, що відображає кількість оборотів в реальному часі.
Вал електродвигуна жорстко з'єднаний зі шпинделем, на якому закріплюються фрези. Під час дії двигун може розвивати швидкість до 30 000 об\хв.
Підйомні втулки укомплектовані пружинним механізмом, що дозволяє плавно опускати і повертати у верхнє положення різальний інструмент. Для запобігання засмічення стружкою їх оснащують гнучкими захисними кожухами.
Регулювання глибини занурення фрези здійснюється за допомогою стрижня, що переміщується відносно шкали на корпусі й упору, які знаходиться на підошві. У будь-який момент оператор може закріпити електроприлад у необхідному положенні, повернувши спеціальний гвинт, розташований на корпусі.
Підошва виконує функцію основи, на яку опирається інструмент під час роботи. Додатково до неї можуть кріпитися спеціальні упори, напрямні та копіювальні втулки. Основа може бути виконана з металу або сплаву алюмінію. Сторона, звернена до деталі, має добре відполіровану поверхню, що забезпечує плавність переміщення при обробці.
Як вибрати ручний фрезер і на що звернути увагу
Модельний ряд ручних фрезерів розрізняє такі види:
- ламельні - оснащені унікальною конструкцією підошви, що дозволяє вирізати різні виступи на торцях деталей;
- кромочні - застосовуються для зняття та шліфування фасок і кромок;
- верхні - універсальні базові моделі, здатні впоратися з завданнями, виконуваними першими двома видами.
Сучасні електрофрезери складаються з технічної й електронної частини. У більш дорогих моделях вбудовані особливі модулі, керуючі подачею напруги на клеми двигуна, що забезпечує стабілізацію падіння оборотів під час обробки твердого та волокнистого матеріалу.
Хвостовики фрез мають різний діаметр, тому виробники комплектують обладнання декількома типами розмірів затискних цанг.
В інтернет-магазині Romb представлений широкий вибір ручних електричних фрезерів. Якщо виникають питання, звертайтесь на гарячу лінію, і наші фахівці з радістю дадуть відповіді на них.
Актуальні ціни на фрезери - Червень 2023
Товар | Цена |
Фрезер Vitals-Master Ev 1216YE | 3458 грн |
Фрезер YATO YT-82390 | 7205 грн |
Фрезер по дереву ручний електричний Зеніт Профі ЗФРП-12/1800 | 3850 грн |
Фрезер по дереву електр. ручний Tekhmann TR-12/2000 | 4240 грн |
Фрезер Bosch GOF 130, 1300Вт 11000-28000 об/хв цанга 6-8мм | 4869 грн |