Садові подрібнювачі
Сучасні пристрої для саду
Проблема сезонного сміття в приватних господарствах, дачах, в заміських будинках завжди залишається актуальною. Опале листя, гілки з дерев, скошена трава - все це можна використовувати для підгодування замість шкідливих для здоров'я хімічних добрив. Все, що раніше могло просто зопрівати, загнивати на ділянці, сьогодні можна з легкістю застосовувати для підвищення врожайності. Для того, щоб полегшити працю по заготівлі компосту, конструктори створили садовий подрібнювач. Він являє собою апарат, здатний перемелювати в дрібну тирсу гілки дерев, траву, зіпсовані фрукти. Використовуючи це просто технічне рішення, досить буде просто викопати компостну яму, куди згодом можна буде відправляти готову сировину для перегною. Навіть, якщо в добриві для городу немає необхідності, а сміття просто доводиться вивозити з території двору або дачної ділянки, апарат легко продемонструє свої переваги по значному зменшенню його обсягу. Обсяг, який раніше вимагав оренди причепа буде зменшений до тридцяти разів!
Якими бувають дробарки
Садовий подрібнювач це аналог м'ясорубки, яка успішно справляється як з твердим брухтом, за типом гілок дерев, шишок, кори, так і з м'яким - бур'янами, бадиллям. Дроблення відбувається за допомогою потрапляння на систему потужних ножів, які працюють від двигуна. На сьогоднішній день ця техніка представлена двома моделями моторів:
- бензиновими;
- електричними.
Самими екологічними є електродвигуни. Під час роботи агрегату, оснащеного електричною системою живлення не відбувається викидів шкідливих речовин, що утворюються в процесі згоряння палива. Такі пристрої досить легкі, що дозволяє без проблем транспортувати їх по всій ділянці. Двигуни такого типу виробляють мінімум шуму і дуже прості в обслуговуванні. Головним недоліком такого пристрою можна назвати постійну прив'язку до енергомережі, а його потужність серйозно поступається паливним аналогам.
Бензиновий двигун набагато потужніший за моделі з електроприводом, тому здатний легко перемелювати гілки товщиною до семи сантиметрів. Також, цей тип не пов'язаний з проводами і не залежить від подовжувача. Разом з тим агрегат, оснащений таким мотором стає на порядок важче, менш мобільним і дорогим в плані закупівлі палива і мастила
Залежно від потреб, потенційний власник подрібнювача може вибрати модель по типу різака. У сучасній подрібнювальній техніці застосовуються три варіанти: дискова, фрезерна і комбінована системи. Гостро заточені ножі, розташовані на диску, найкраще справляються з м'якими відходами. Тонкі гілочки, трава, листя - це максимальний рівень складності для дискового варіанту. Якщо часто робити спроби використовувати його для перемелювання більш твердих речовин, різаки швидко затупятся і прийдуть в несправність.
Якщо твердих субстанцій і товстих гілок на ділянці багато, то краще звернути увагу на фрезерні дробарки. Їх основою служить масивна цільнолита шестерня, яка автоматично затягує утиль, перемелюючи його в труху. Головним плюсом такої системи є відсутність необхідності постійно контролювати процес переробки. Фреза відмінно впорається з товстими гілками до чотирьох з половиною сантиметрів, але є ризик того, що вона буде забиватися дрібними відходами.
Найбільш практично обладнані для дроблення різних фракцій гібридні пристрої. Поєднуючи фрезу і дискові ножі, гібриди не будуть засмічуватися, дроблячи все, що буде потрапляти всередину.
Не менш важливим фактором при покупці є потужність апарату. Купуючи побутову модель, потрібно брати до уваги той факт, що її потужність складає до 1.6 кіловат. Вона здатна впоратися з м'яким утилізованим матеріалом і гілочками не більше трьох сантиметрів завтовшки.
Машини середньої потужності, до 2,5 кіловат, відмінно підходять для заміських будинків і невеликих садів. Їх фрезерні різаки здатні дрібнити до стану тирси гілки до трьох з половиною сантиметрів.
Професійні трифазні або бензинові дробарки оснащені двигуном практично в чотири кіловата потужністю. Завдяки їй вони мають високу тривалість роботи і готові подрібнювати тверді фракції до семи сантиметрів завтовшки.
На що варто звернути увагу при покупці
Крім базових характеристик, перед тим, як придбати подрібнювач в користування, потрібно розглянути ще ряд невеликих нюансів, які в подальшому істотно полегшать роботу і технічне обслуговування.
- Найбільш зручна завантажувальна воронка - трохи нахилена, конусоподібна;
- Оптимальний механізм оснащений можливістю регулювати швидкість дроблення;
- Для того, щоб знизити ймовірність забивання, найкраще купувати модель з декількома отворами для подачі відходів;
- Подрібнювач прослужить набагато довше, якщо він оснащений попередньою порізкою;
- Багато машин вдосконалені системою реверсної подачі. Вона гарантує, що в разі блокування сміття що заважає можна виштовхнути назад.
Компанії, що виробляють під своїми торговими марками подрібнювачі забезпечують ще й повне сервісне обслуговування для своїх клієнтів. Практично в кожному місті України сьогодні відкриваються центри технічної підтримки різних брендів, в яких власники техніки завжди можуть провести ремонт, заміну деталей, наточити ножі.
Незважаючи на те, що високотехнологічна техніка для роздрібнення з'явилася на ринку відносно недавно, вона легко завоювала симпатії власників приватних будинків і господарств. Садовий подрібнювач купити який дуже просто через інтернет магазин це дійсно дуже зручна машина, що дають можливість позбавлятися від непотрібного мотлоху і навіть перетворювати його в природне добриво.
Актуальні ціни на садові подрібнювачі - Грудень 2023
Товар | Цена |
Уцiнка: Гілкоподрібнювач Vitals Master Zs 2240by | 4304 грн |
Подрібнювач AL-KO Easy Crush LH 2810 | 11699 грн |
Подрібнювач електричний AL-KO MH 2500 Slice (113871) | 5790 грн |
Подрібнювач AL-KO Premium TCS 2500 119954 | 42999 грн |
Подрібнювач садовий Bosch AXT 25 D | 20922 грн |