Болгарки
Металеві конструкції вимагають особливого підходу
Металеві конструкції оточують нас скрізь, їхня міцність і надійність наповнюють обивателів упевненістю в стабільності завтрашнього дня. Конструкторський геній породив безліч пристосувань для обробки різних матеріалів. Сучасна людина виконуючи слюсарні роботи, обов'язково застосує механізовані пристрої. Незамінним помічником виступає болгарка або кутова шліфувальна машина - застосовується для виконання шліфувальних, різальних, полірувальних робіт. При виборі моделі слід розуміти напрям застосування пристрою. Обладнання класифікують за діаметром полірувального кола:
- 115 мм;
- 125 мм;
- 150 мм;
- 180 мм;
- 230 мм
Залежно від діаметру пристрою змінюється сфера його застосування. 115 мм - найменший діаметр кола, застосовується виключно для шліфувальних робіт. Мають невелику вагу і такі ж розміри. Можливі варіанти мережевих і акумуляторних моделей. Ідеальний діаметр побутового інструмента - 125 мм. Має достатню потужність і продуктивність, проте не зможе забезпечити глибокий пропил. 150 мм - виконує різальні, шліфувальні та полірувальні роботи. Такий електроінструмент в Україні з'явився відносно недавно. Найкращий варіант для будівельників - 180 мм. Легко справлятися з будь-яким завданням. Має велику потужність. Спеціально розроблений Для професіоналів 230 мм інструмент. Наділений великою потужністю, легко зануриться в оброблюваний матеріал, має великі габарити і вагу.
Болгарка як багатофункціональний інструмент
Розібравшись з особливостями застосування, буде доцільним продовжити вибір за функціями та потужністю інструменту. Залежно від класу моделі потужність болгарки може становити 500-3000 Вт. Харчування може бути від акумулятора або мережі. Мережеві продуктивніші і мають вищі показники потужності. Наявність захисту від перевантаження двигуна продовжить термін служби електроінструменту. Настав час розібратися з різновидами дисків:
- Абразивні використовуються для різання бетону і металу - інформація про щільність і матеріалу розташована на самому виробі;
- Алмазні - легко справляються з гранітом, керамікою, будівельними блоками;
- Шліфувальні кола - призначені для шліфування будь-якої складності;
- Щітки - виконують зачистку поверхні.
Безпека клієнта - головний девіз цього виробника
Внесемо конкретику. Швидкість обертання акумуляторних і бюджетних варіантів 3000-8000 об/хв, а професійних - 11 000-14 000 об/хв. Рекомендується вибирати модель з можливістю регулювання швидкості обертів. Болгарка відноситься до небезпечного інструменту, важливо придбати модель з максимальним ступенем захисту. Ми розглянемо необхідні функції, що забезпечують безпеку при виконанні робіт. Полегшений старт врятує двигун від можливого згоряння й убезпечить від вильоту диска. Захист від вібрації зніме неприємні відчуття з рук оператора. Можливість встановити рукоятку в зручне положення створює зручність під час використання електроінструменту. Захист від заклинювання відключить двигун у разі застрявання пиляльного полотна, тим самим попередить можливий розкол диска. Автоматичне вимкнення живлення запобігає мимовільному включенню інструменту. Кожух - входить у комплект, призначений стримувати осколки в процесі роботи.
Усі ці функції передбачили виробники для підвищення безпеки користувача, але, якщо нехтувати загальними правилами безпеки - ймовірність травматизму дуже велика.
В інтернет-магазині Romb представлений широкий ряд болгарок. Наша гаряча лінія завжди відкрита для Вас, якщо виникають питання - телефонуйте 0 800 30 19 19 - і ми допоможемо.
Актуальні ціни на болгарки - Жовтень 2023
Товар | Цена |
УШМ акумуляторна Vitals Master ALs 18125 Kit SmartLine+ | 4990 грн |
УШМ акумуляторна Vitals Professional ALs 18125 BS SmartLine+ | 3470 грн |
Кутова шліфмашина Vitals Professional Ls1290KNvp | 2261 грн |
Кутова шліфмашина Vitals-Master Ls1286HLv | 1531 грн |
Кутова шліфмашина Vitals Ls1275BX | 1108 грн |