Грунтофрези для тракторів
Ґрунтофреза як інструмент для зміни щільності ґрунту
На сьогоднішній день на ринку широко представлений великий вибір сільськогосподарської техніки та навісного обладнання. Завдяки застосуванню таких машин прискорюється і полегшується обробка чорнозему. Ґрунтофреза - незамінний і зручний агрегат, має широкий функціонал дій. Особлива будова дає їй можливість працювати на цілині, при обробленні задернених пластів, рихлити і перевертати ґрунт, боротися з бур'янами. Широко застосовується в великих аграрних організаціях. За один захід агрегат створює прийнятну щільність збитої частини землі, завдяки цьому поліпшується хімічний і біологічний склад, що приводить до поліпшення врожайності.
Конструкція і призначення тракторної фрези
Конструктивно ґрунтофреза складається з: основи, робочого вала, ріжучих ножів, редуктора і захисного кожуха. Закріплюється фреза до трактора за допомогою валика відбору потужності. Робочий вал дозволяє регулювати глибину проникнення ріжучих частин у чорнозем. Захисний кожух слугує бар'єром від попадання в систему грудок і пилу. Запобігає пошкодженню самого навішування і трактора. Різаки виготовляються з високоякісної сталі і встановлюються на робочу поверхню. Залежно від моделі ножі бувають:
- Стандартні - застосовуються на ґрунті без особливих засмічень і кам'янистих фракцій;
- Серповидні - підходять для будь-якого типу землі;
- Долотовидні - мають підвищену міцність, використовуються на ділянках з великою кількістю бур'яну і кам'янистих включень.
Під час руху вістря розрізає і піднімає родючий шар землі. Фреза працює за принципом звичайної ручної лопати, але з використанням агрегату процес механізуються і прискорюється.
Хоча ґрунтофреза й універсальний інструмент, все ж вона різниться за призначенням і конструкцією. За призначенням:
- польові, садові, болотні - використовуються для викорчовування пнів і суцільної обробки землі;
- спеціалізовані - для викопування і чищення траншей;
- міжрядні - для ретельної обробки ділянки між рядками;
- комбіновані - фрезерно-посівний або фрезерно-просапний комплекс.
За конструкцією і способом приводу поділяються на фрези з центральним розташуванням приводу і бічним. З центральним розташуванням широко застосовуються в Україні. Користуються попитом через невелику вагу, просту конструкцію, гарну продуктивність і невисоку ціну. Кількість ризиків для кожної моделі різна, залежно від ширини захоплення конструкції. Випускаються агрегати з шириною захвату від 1 до 2,4 метра, глибина проникнення досягає 16 см. Ґрунтофреза з тракторами до 20 кінських сил працює через вал відбору потужності. Тягачі від 20 до 50 кінських сил взаємодіють з обладнанням завдяки трьохточковому механізму.
Моделі з бічним розташуванням двигуна з'явилися відносно недавно, тому не так популярні. Робочий орган у такої системи є поверхнею з жорстко закріпленими на ній дисками. На кожному диску є по 6 вигнутих ножів - 3 зліва і 3 праворуч. Ширина захоплення в межі до 2-х метрів. Трактори потужністю 30-40 кінських сил функціонують за допомогою трьохточкового механізму. При меншій потужності взаємодіють з ВОМом.
Як правильно вибрати тракторну фрезу?
Якісна і зручна ґрунтофреза не має бути дорогою. Початковими критеріями вибору відповідного саме Вам інструменту є показники потужності й умови агрегації з трактором. Адже яке гарне навішення Ви б не придбали, якщо відсутня взаємодія з тягачем, толку від неї буде нуль. Значний фактор також - тип ґрунту для обробки. Якщо це цілина, то підійде фреза з долотовидними ножами і застосовувати її на м'яких ґрунтах не рекомендується. Родючий шар може настільки розлетітися, що після цього навряд земля буде родючою. Для м'яких типів краще брати фрезу зі стандартними різаками і невелику за вагою. Тоді ґрунт буде якісно оброблений від бур'янів, збитий і розпушений.
Після закінчення робіт барабани слід очистити від бруду і залишків рослин, провести огляд з'єднання вузлів. Пошкоджені і зношені деталі варто відремонтувати або замінити. Заміну ножів виконуйте з особливою обережністю і проводьте при вимкненому приводі й опущеному підставі. Застосовуйте захисні рукавиці.
Актуальні ціни на грунтофрези для тракторів - Грудень 2023
Товар | Цена |
Грунтофреза ДТЗ ФН-1,4 + карданний вал | 29290 грн |
Почвофреза ДТЗ ФН-1,6 + карданний вал | 33990 грн |
Грунтофреза 120 (DW-160KXL) з доп редуктором | 10528 грн |
Грунтофреза DW 120 (DW-160RXL/180RXL) без редуктору | 5038 грн |
Почвофреза ДТЗ ФН-100М | 11200 грн |