Баннер скидки на ромб

Спецодяг та захист


Захист під час роботи

Під час виконання робіт у будівництві або виробництві виникає питання захисту людини від впливу шкідливих факторів. З цією метою був розроблений тип одягу зі спеціальними властивостями, що підвищують зносостійкість, що і дозволило використовувати його в більш жорстких умовах.

Працівникам різних напрямків і спеціальностей потрібна форма, яка відповідає специфіці їхніх занять і середовища, в якому вони зайняті. Від якості виконання гардероба може залежати не тільки здоров'я, а й життя людини.

Захисні властивості спеціалізованого одягу дозволяють розділити його на такі види:

  • загальний;
  • для застосування в середовищі гарячих температур;
  • для використання в сфері різних рідин;
  • для низьких температур;
  • сигнальна;
  • робоче взуття.

Призначення та види спецодягу

Спецодяг загального призначення захищає від впливу таких виробничих факторів, як: бруд, пил, подряпини, порізи стружкою. Шиється з ущільненої тканини, що відрізняється стійкістю до механічного впливу. Його можна побачити на тих, хто не пов'язаний з небезпечною діяльністю.

Вплив високої температури завдає шкоди тілу і може бути небезпечним для життя. Спецівка зварників, ливарників, пожежних повинна відповідати суворим вимогам якості. При її виготовленні використовуються матеріали, що не піддаються впливу відкритого полум'я і бризок розпеченого металу. Особлива технологія плетіння волокон дозволяє домогтися необхідної щільності. Як правило, костюми підбирають комплексно із взуттям відповідної товщини підошов або металевими накладками. Даний різновид екіпірування маркується літерою Т на бірці, що відповідає високій термостійкості.

Виконання робіт у середовищі підвищеної вологості, а також пов'язаних із виробництвом різних рідин вимагає наявності форми зі специфічним покриттям. З цією метою на тканину методом наплавлення наноситься шар полівінілхлориду або нітриту. Такий склад надає стійкості до промокання. Серед таких різновидів спецодягу можна назвати халати, костюми і фартухи.

Для працівників, які контактують з небезпечними рідинами на зразок кислот, лужних складів, сульфатів, пестицидів потрібне більш захищене екіпірування, що не вступає у взаємодію з агресивними речовинами. Додатково рекомендується використовувати чоботи, окуляри і маски, що оберігають від вдихання парів канцерогенів.

Зимова спецівка розрахована на застосування в період низьких температур або в регіонах з холодним кліматом. Це можуть бути куртки, штани, комбінезони. Пошиття виконується в декілька шарів з чергуванням матеріалів з різноманітними властивостями. Інноваційні технології дозволяють полегшити вагу самого одягу без втрати його головної функції. Щоб не плутатися при виборі, варто враховувати маркування: Тн - для низьких температур, а Тнв - оберігає від вітру і морозу.

Робочий одяг зі спеціальними елементами, які відбивають світло, призначений для забезпечення безпеки людини, яка його надягає. Його яскраве забарвлення дає можливість помітити працівника за декілька десятків метрів у денний час доби. Нанесені спецскладом смуги і написи, які відбивають промені падаючого світла, дозволяють надягати таку форму в умовах поганої видимості і в темряві.

До робочого взуття висуваються не менші вимоги, ніж до костюмів, оскільки стопам необхідний захист від проколів і порізів. Воно призначене для пересування по території з розкиданими осколками скла, металевою стружкою. Верхня частина таких черевиків виготовляється зі шкірозамінників, натуральної шкіри, твердої гуми. Оскільки підошва безпосередньо контактує з водою, маслами та іншими агресивними речовинами її поверхня може складатися з декількох шарів полімерів. Найпоширенішими матеріалами у виробництві взуття є полівінілхлорид, нітрит і поліуретан. Оскільки вони мають різні властивості складу, рекомендується підбирати виходячи з того, з якими речовинами доведеться працювати.

Поради щодо вибору спецодягу

Вибираючи спецодяг, орієнтуйтеся на фактори впливу. Надійний захист від вологи, холоду і їдких концентратів допоможе зберегти здоров'я, тому найважливішим критерієм вибору екіпірування є профпридатність.

Робочі костюми не повинні сковувати рухи під час виконання того чи іншого завдання. Комфортна форма допоможе працівникові більш якісно виконувати поставлені завдання.

Якщо виникли питання при виборі товарів, звертайтеся до наших фахівців.