Котли
Нагрівання приміщення і води
Ви вирішили побудувати дачу в мальовничому місці на березі річки, але Ваша ділянка не обладнана центральним опаленням? Не потрібно переживати, з задачею обігріву прекрасно впорається опалювальний котел. Головне - правильно підібрати обладнання, яке підходить за характеристиками. Котел - закритий пристрій, де вода або пар нагрівається до певної температури і забезпечує споживача теплом або гарячою водою. Нині асортимент котлів настільки широкий, що Ви з легкістю підберете відповідний, відштовхуючись від фінансових можливостей та особистих уподобань. Ключову роль у виборі відіграє різновид палива. Розглянемо найпопулярніші види:
- газовий;
- електричний;
- твердопаливний.
Вибір газового котла - вишукане і просте рішення
Якщо існує можливість підключитися до газової лінії поблизу будинку, то варто віддати перевагу газовому котлу. Устаткування відрізняється великою потужністю і малими габаритами. З його допомогою Ви зможете забезпечити будинок теплом і гарячою водою. Його вважають найбільш затребуваними і зручними в застосуванні. Класифікуються за такими критеріями:
- кількість контурів;
- спосіб виконання.
За кількістю контурів бувають одно- і двоконтурні. Одноконтурні слугують для обігріву приміщення. Двоконтурні здатні впоратися з опаленням і нагріванням води, що зробило їх популярними серед жителів приватного сектора.
За способом виконання поділяються на підлогові і настінні. Стаціонарні котли досить габаритні, їх встановлюють у коморах абопідсобних приміщеннях. Мають велику потужність і забезпечують теплом площу до 200 квадратних метрів. Настінний вид підходить для використання в квартирах або невеликих заміських будинках. Він не займає корисну площу, монтується на кухні або у ванній. Для його установки Вам знадобиться тільки вільна стінка. Особливістю таких моделей є наявність вбудованого приладу безпеки.
Якщо будинок розміщений далеко від газової магістралі, то варто придивитися до електричного котла. Має низку переваг. Високі екологічні показники гарантують, що в атмосферу не викидаються шкідливі речовини. Має невелику вагу і компактні габарити. Ним легко керувати, не вимагає спеціального обслуговування. Встановлюється в будь-якому місці з доступом до електрики. Електричні котли бувають ТЕНові, індукційні й електродні. У першому варіанті ТЕН нагрівається до певної температури, і з ним разом нагрівається вода, яка передає тепло в приміщення. Єдиним недоліком є відкладення накипу на поверхні теплообмінника. Індукційні працюють за допомогою котушки індуктивності, що нагріває тепловий елемент. Електродний - як тепловий обмінник виступає електрод. Вода розщеплюється на іони під впливом струму, що призводить до швидкого нагріву теплообмінника.
Твердопаливні котли працюють від коксу, вугілля, дров, торфу. Характеризуються високою та ефективною тепловіддачею. Для роботи досить декілька разів на добу завантажувати його дровами або вугіллям. За конструкцією бувають класичні та піролізні. В обох випадках виконуються виключно в підлоговому вигляді. У класичних найпростіших конструкціях: згоріле паливо накаляє воду, яка надалі циркулює по системі опалення будинку. Піролізні оснащені резервуаром, розділеним на дві частини. У верхню частину завантажується паливо. Подача повітря регулюється таким чином, що паливо тліє. При цьому виділяється горючий газ, що опускається в нижній відсік. Така конструкція дозволяє котлу працювати більше 12 годин на одній закладці палива.
Як правильно обрати котел?
При виборі котла для будинку варто насамперед визначитися з джерелом живлення. Вибрати необхідно з електрики, газу та твердогопалива. Наступний крок - визначити потужність обладнання. Для якісного обігріву площі достатньо 100 Вт на квадратний метр площі. Якщо котел буде використовуватися ще і як бойлер, тоді до цього показника потрібно додати 10-15%. Одержаний показник - це мінімальна потужність пристрою, який зможе опалювати приміщення. В самому кінці визначаємося з типом установки і виробником. Бажаємо Вам зробити вдалу покупку і перебувати цілий рік у теплі.