Баннер скидки на ромб

У зв'язку з москальською агресією, телефонна лінія тимчасово працює з перебоями, залишайте, будь ласка, замовлення на сайті або заявки на передзвін. Склади працюють у штатному режимі. Приносимо вибачення за незручності.

Ріжучий інструмент

Розбираємося в призначенні різальних інструментів

Обрізати шматок дошки або металевої трубки неможливо, не маючи під рукою відповідного інструмента. Сучасна людина настільки звикла до його наявності, що якби його відібрали, то вся робота могла б зупинитися. В цілому призначений для оброблення матеріалів за допомогою нарізки, формування і обробки поверхонь, поділу та розпилу. Щоб краще розібратися для чого ж він слугує, варто розглянути його особливості та види.

Різновиди, на які поділяється ручний різальний інструмент:

  • лучкові пилки;
  • ножівки по дереву і по металу;
  • ручні лобзики;
  • спеціальні;
  • дворучні пилки;
  • стусла.

Різноманітність різального інструменту

Лучкова пила - це ручний тип інструменту гнутої С-подібної форми. Для вставки робочого полотна в ній є спеціальні пази, знаходяться на кінцях профілю, що згинається. Задумка конструкції полягає в тому, щоб забезпечити гнучкість металевої стрічки із зубами, розташувавши її між двох планок. Для надійної фіксації в ній присутні спеціальні затискачі. Коригування натягу полотнища проводиться регулювальним гвинтом, розташованим з одного боку. Рукоятки більшості моделей покриті полімерним матеріалом або оснащені дерев'яними накладками. Використовується для розпилювання дерев'яних або пластикових деталей. Даний вид зубців дозволяє домогтися точного різу матеріалу з потрібною швидкістю.

За допомогою ножівки по дереву можна легко відпиляти гілку в саду або відрізати потрібну довжину бруска з деревини. Її можна вважати універсальною для будівельних і домашніх робіт. Вона складається з рукоятки з приєднаною до неї широкою ріжучою частиною. Головні параметри їх відмінностей це крок, величина і форма зубів.

Величина і крок відіграє роль у швидкості пропилювання деревини. Форма ж дозволяє робити ефективний розпил у потрібному положенні. Зубці для поздовжнього різу гачкоподібні, з загостреним краєм вперед. Зуби, які забезпечують поперечний різ, заточують навпаки. Наявні універсальні полотна виконують відмінне розпилювання вздовж і поперек, але через різноманітне навантаження на кромки їх частіше доводиться заточувати.

Ножівка по металу застосовується в різних ситуаціях, коли неможливо або недоцільно використовувати електроінструмент. Нею можна відрізати болт або трубку. У своїй конструкції має жорсткий каркас, до якого кріпиться полотнище. Якісні робочі сегменти виготовляються з декількох видів металів, зубці можуть додатково гартуватися для більшого терміну служби і зносостійкості.

Лобзики ручні необхідні для виконання точних і фігурних робіт. Дугоподібний профіль має вирізані отвори з гвинтами, що регулюють натяг полотнища. Часто їх можна зустріти в арсеналі майстрів, які займаються моделюванням. Заточені зубці дозволяють різати пластик або деревно-стружкові матеріали невеликої товщини.

Спеціальні пили здійснюють тільки призначений ним вид діяльності. Серед них пристосування для гіпсокартону, ламіната, будівельних блоків з газобетону і пінобетону. Відрізняються спеціальним заточуванням зубів і відповідно вигином різальних крайок.

Стусла застосовуються для розпилювання планок або брусків під потрібним кутом. Складаються з прямокутної робочої частини і станини з прорізами з заданим або регульованим відхиленням від осі.

Дворучні пилки мають довге широке полотно для розпилювання дерев'яних брусків і колод. Конструкція дозволяє виробляти розпил зусиллям двох осі. Різноманітна конструкція зубців може виконувати точний і швидкий різ матеріалу.

На що звертати увагу при купівлі?

Щоб інструментом було зручно користуватися протягом тривалого часу, слід придивитися до рукоятки, адже від її зручності залежить положення руки користувача і відповідно відсутність мозолів.

Вага конструкції і жорсткість буде впливати на швидкість виконання розпилу. Полотном, яке гуляє з боку в бік, навряд можна швидко і точно розпиляти заготовку. Маса ножівки впливає на руки людини, що користується нею, тому важкі не сильно підійдуть для частої роботи.

Призначення пилки варто вибирати, виходячи зі своїх потреб. Професіонали вибирають якісні інструменти з високим коефіцієнтом зносостійкості. Для нечастих ремонтів по дому підійдуть універсальні ножівки.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до фахівців контакт-центру.