Баннер скидки на ромб

Верстати

ВЕРСТАТ

Верстат - будь-яка стаціонарна машина з механічним приводом, яка використовується для формування деталей з металу або інших матеріалів. Формування здійснюється чотирма основними способами:

 1. вирізанням зайвого матеріалу у вигляді стружки з деталі;
 2. розрізанням матеріалу;
 3. шляхом стиснення металевих деталей до бажаної форми;
 4. шляхом впливу на матеріал електрики, ультразвуку або корозійних хімікатів.

Четверта категорія охоплює сучасні верстати та процеси обробки надтвердих металів, які не піддаються обробці старими методами.

Верстати, які формують деталі шляхом видалення металевої стружки з заготівлі, включають токарні верстати, формувальні та стругальні верстати, свердлильні верстати, фрезерні верстати, шліфувальні верстати і електричні пилки. Холодне формування металевих деталей, таких як кухонне начиння, кузова автомобілів і т.п., виконується на штампувальних пресах, а гаряче формування розпечених до білого заготовок в штампи відповідної форми виконується на кувальних пресах.

Характеристики Верстата

Всі верстати повинні мати пристосування для утримання заготовок і інструментів, а також кошти для точного контролю глибини різання. Відносний рух між різальною кромкою інструмента і заготівлею називається швидкість різання; швидкість, з якою нерозрізаний матеріал входить в контакт з інструментом, називається рух подачі. Повинні бути передбачені засоби для зміни обох.

Основні Верстати

Сотні різновидів металу машини інструментів, починаючи від невеликих машин, встановлених на верстатів до величезних виробничих машин вагою в кілька сотень тонн, які використовуються в сучасній промисловості. Вони зберігають основні характеристики своїх предків 19-го і початку 20-го століття і до сих пір відносяться до одного з наступних:

 1. токарні верстати (токарні та розточувальні верстати),
 2. формувальні та стругальні верстати,
 3. свердлильні верстати,
 4. фрезерні верстати,
 5. шліфувальні верстати,
 6. електричні пилки,
 7. преси.

Токарні Верстати

Токарний верстат з двигуном, як зазвичай називають горизонтальний токарний верстат по металу, є найважливішим з усіх верстатів. Його зазвичай вважають батьком усіх інших верстатів, тому що багато хто з його основних механічних елементів включені в конструкцію інших верстатів.

Формувальні та стругальні верстати

Операції по формуванню і струганню включають в себе обробку плоских поверхонь, канавок, уступів, Т-образних пазів і кутових поверхонь одноточечного інструментами. Найбільші формувачі мають хід різання 36 дюймів і можуть обробляти деталі довжиною до 36 дюймів. Ріжучий інструмент на формирователе коливається, скорочуючись при прямому ході, при цьому заготовка автоматично подається до інструмента під час кожного зворотного ходу.

Фрезерні Верстати

Фрезерний верстат ріже метал як заготовку подають проти обертового ріжучого інструменту, званого фреза. Доступні фрези різних форм і розмірів для самих різних фрезерних операцій. Фрезерні верстати обробляють плоскі поверхні, канавки, уступи, похилі поверхні, ластівчин хвіст і Т-образні пази. Фрези з різними фасонними зубами використовуються для нарізування увігнутих форм і опуклих канавок, для заокруглення кутів і для нарізування зубів шестерень.

Шліфувальні Верстати

Шліфувальні верстати видаляють дрібну стружку з металевих деталей, які контактують з обертовим абразивним кругом, званий шліфувальний круг або абразивна стрічка. Шліфування - найточніший з усіх основних процесів обробки. Сучасні шліфувальні верстати шліфують тверді або м'які деталі з допусками плюс-мінус 0,0001 дюйма (0,0025 міліметра).

Преси

Цей великий клас машин включає обладнання, яке використовується для формування металевих деталей із застосуванням таких процесів: різка, вирубка, формування, витяжка, гнучка, кування, карбування, висадка, отбортовка і штампування. Для всіх цих процесів потрібні преси з рухомим плунжером, який можна притискати до опори або основи. Рухомий гідроциліндр може приводитися в рух силою тяжіння, механічними важелями, гідравлічними або пневматичними системами.

Модифікації Базових Машин

Деякі машини інструменти були розроблені, щоб прискорити виробництво. Хоча ці інструменти включають в себе функції основних верстатів і виконують ті ж операції, вони включають зміни конструкції, які дозволяють їм швидше виконувати складні або повторювані робочі послідовності. Крім того, після того, як виробнича машина була налаштована кваліфікованим робітникам або механіком, менш кваліфікований оператор також може виробляти деталі точно і швидко. До таких верстатів відносяться: токарно-револьверні верстати, в тому числі гвинтові; багатопозиційні машини; і виробничі фрезерні верстати.

Машини Спеціального Призначення

Верстати спеціального призначення призначені для виконання спеціальних операцій механічної обробки, зазвичай в виробничих цілях. Приклади включають зуборізні і зубошліфувальні верстати, протяжні верстати, доводочниє і хонінгувальні верстати та розточувальні верстати.

Верстати Зубофрезерні

Зубофрезерні верстати використовують обертовий різальний інструмент з декількома зубами, званий фреза для створення зубів прямозубих, черв'ячних, косозубих, шліцьових і зірочок. Зубофрезерования нарізається більше зубчастих коліс, ніж іншими методами, тому що зубофрезерний верстат працює безперервно і виробляє точні зубчасті колеса з високою продуктивністю. У зубчастих верстатах зубчасті колеса можуть виготовлятися різанням, шліфуванням або поєднанням операцій різання і шліфування.

Доводочні і хонінгувальні верстати

Доводочні і хонінгувальні операції відносяться до основ шліфування. Притирання - це процес, при якому м'яка тканина, просочена абразивними пастами або складами, труться об поверхню заготовки. Притирання використовується для отримання високоякісної обробки поверхні або для чистової обробки заготовки з мінімальними розмірами.

Розточувальні Верстати

Розточування може виконуватися на будь-якому типі верстата, який обладнаний для утримання розточувального інструменту і заготовки, а також обладнаний для обертання інструменту або заготовки в правильному співвідношенні. Спеціальні розточувальні верстати різної конструкції використовуються для розточування деталей, які занадто великі для установки на токарний верстат, свердлильний верстат або фрезерний верстат. Розточувальні та токарні операції також виконуються на великих токарних верстатах з вертикальним револьверної головкою або на великих розточувальних верстатах. Стандартні свердлильні верстати здатні розточувати або точити деталі діаметром до 12 футів (3,6 метра).

Де купити верстати в Україні?

Хороші Верстати можна купити, оформивши замовлення прямо на сайті. А також з будь-яких питань звертайтеся в колл-центр Ромба, в робочі години за вказаним номером телефону, вам допоможуть з вибором і підберуть швидкий сервіс доставки по всій Україні. Робіть покупки з комфортом в магазині Ромб, купуючи товар за доступною ціною і будьте впевнені в якості та надійності куплених виробів.