Віброплити
Для чого потрібні віброплити і де їх застосовують
Ущільнення ґрунтів під час ландшафтних робіт - це необхідність. Усі асфальтобетонні дорожні та будівельні роботи не будуть якісними, якщо не застосовувати технологію ущільнення укладених матеріалів. Для виконання цієї задачі винайдені плити, які генерують вібропоштовхи.
Віброплита - апарат, що дозволяє ущільнити площу, яка складається з неоднорідних матеріалів. Процес відбувається за рахунок переданої вібрації від установки до площі натиску. На це обладнання покладені великі навантаження в процесі експлуатації. При виборі віброобладнання необхідно знати, з яких частин вона складається, які матеріали застосовані при виготовленні деталей, і перевірити геометрію робочої поверхні.
Віброплита, конструкція та елементи живлення
Вібруюча плита складається з таких основних деталей:
- Ручка;
- Двигун;
- Вібраційна установка;
- Плита.
За типом двигуна механізм віброінструментів буває: електричним, бензиновим, дизельним.
Віброплита електрична - економний і продуктивний інструмент. Обертальний момент передається на вібратор від електродвигуна. Потужність агрегатів досить невелика, їх застосовують під час прокладання доріжок і тротуарів у приватних будинках і ботанічних садах. Основна перевага застосування такого типу мотора - відсутність викидів шкідливих газів.
Бензинова віброплита -завдяки мобільності користується величезним попитом серед будівельників. В основі обладнання лежить чотиритактний двигун. Трамбування здійснюється в будь-якій місцевості - варто тільки заправити паливом.
Віброплита дизельна - працює за принципом бензинової. Її відмінність - потужність двигуна набагато вища та, як правило, рівень шуму більший.
За типом напрямку руху всі моделі поділяються на: нереверсивні (рухаються тільки вперед) і реверсивна (рухаються вперед і назад).
Класифікація за масою агрегату:
- Менше 100 кг - використовуються на невеликих ділянках трамбування садових доріжок і виконання нескладного будівництва;
- 100-180 кг - найбільш універсальні, застосовуються для укладання асфальту та в будівництві;
- Понад 180 кг - підходять для виконання великих обсягів трамбування на великих територіях з різними фракціями ґрунту.
Принцип роботи та особливості віброплит
Вібраційна установка, або просто вібратор, виконує функцію подачі віброколивань на діючу поверхню платформи. Залежно від типу платформи сила коливань може бути різною. Чим вище частота і потужність вібрацій, тим краще агрегат зможе ущільнити поверхню.
Робоча поверхня виготовляється процесом лиття сплавів металу або чавуну. Вона бере участь у процесі трамбування. Чавунні робочі поверхні мають високі показники зносостійкості. Розмір площі дії відіграє важливу роль. Чим вона більше, тим швидше ви виконаєте заданий обсяг. Необхідно пам'ятати, що вібраційне зусилля для великої поверхні повинно бути вище, інакше глибина стиску не буде достатньою.
До особливостей вібраційних плит можна віднести зрошення робочої поверхні під час дії. Цей процес дозволяє охолоджувати її під час трамбування гарячого асфальту.
При укладанні тротуарної плитки виробники рекомендують використовувати демпферні килимки, які не дозволять пошкодити матеріал. Вони можуть входити у комплект або продаватися окремо.
Перш ніж вибрати віброплиту, визначтеся, для якого типу робіт ви купуєте агрегат. Ущільнення ґрунту не вимагає використання важкої і потужної віброплити, тоді як професійним будівельникам знадобиться модель важче. Укладання тротуарної плитки вимагає наявність спеціального демпферного килимка: занадто легка не зможе ущільнити, а важка просто почне кришити плитку.
Ми сподіваємося, що, використовуючи наші поради, Ви зробите правильний вибір серед запропонованих моделей віброплит, які наявні магазині.
Актуальні ціни на віброплити - Жовтень 2023
Товар | Цена |
Електрична віброплита Кентавр ВП-80Е | 20790 грн |
Електрична віброплита Кентавр ВП-125РЕ | 35613 грн |
Віброплита Tekhmann construction TCPC-80/200L | 26000 грн |
Віброплита Кентавр ВП 100К | 21225 грн |
Віброплита Vitals Professional 162742 HQ 100WT | 36447 грн |