Верстати для заточування ланцюгів
Неоціненний помічник у заточування ланцюгів
Після проведення інтенсивних робіт, бензинової або електричною пилкою, ріжучі кромки ланцюга потребують заточування. Багато хто намагається зробити це за допомогою спеціального напилка. Такий процес затягується надовго і вимагає від людини витримки і терпіння. Багато магазинів та сервісних центрів пропонують платні послуги із заточування різальних інструментів. Такий варіант вартий уваги, якщо розпилювання деревних матеріалів проводитися не частіше двох разів на місяць. Тим, хто користується моторизованими пилами кілька разів в тиждень варто задуматися про придбання власного верстата для заточування ланцюгів. Далі розповідь піде про таке обладнання.
Принцип роботи верстатів для заточування ланцюгів заснований на обертанні шліфувального диска і подачі його під потрібним кутом до закріпленої оснащення.
Основні частини обладнання:
- Станина;
- Конструкція плавної подачі;
- Двигун;
- Заточний коло.
Конструкція і особливості верстатів для заточування ланцюгів
Станина виготовляється з металу або пластику методом безперервного лиття. Вона може встановлюватися на рівну поверхню столу, або закріплюватися затискним пристроєм на краю верстака. Поздовжній паз станини оснащений спеціальним гвинтом, притискається пиляльний ланцюг, а поворотний механізм має крайку під потрібним кутом по відношенню до диска. Для зручності користувача існує градуйована шкала, що дозволяє заточувати ланцюг під кілька режимів розпилювання. Пристрій заклинювання з пружинним упором дає можливість зафіксувати ріжучий сегмент в потрібному положенні і по черзі заточувати зубці, подаючи їх в одному напрямку.
Конструкція з плавною подачею, встановлена на верстат, надає оператору можливість рівномірного шліфування, без різких ударв кола про кромкам матеріалу. Функціонування здійснюється завдяки пружині, вмонтованою між станиною і корпусом пристрою з закріпленим двигуном.
Двигун приводить в дію электростанок. Для користування в домашніх умовах підійде мотор потужністю до 200 Вт. Його будецілком достатньо для виконання нескладних заточувальних робіт, вироблених кілька разів на тиждень. Професійні сервісні центри, що займаються обслуговуванням і ремонтом моторизованих пил, потребують більш продуктивних верстатів, потужністю 300 Вт і більше.
Важливим показником є частота обертання вала двигуна. У більшості моделей вона коливається 2000-7000 об/хв. Логічно припустити, що чим вище число оборотів, тим швидше і продуктивніше виконується заточка. Це помилкове твердження. Висока швидкість викликає надмірне розжарювання ріжучих крайок, внаслідок чого втрачаються їх показники зносостійкості. Тому, при виборі рекомендується дотримуватися золотої середини.
Заточний елемент, який встановлюється на верстат для заточування пиляльного ланцюга, виготовляється з дрібнозернистого абразивного матеріалу. Діаметр кола, в більшості моделей даного виду обладнання, варіюється 100 - 145 мм.
Перед людиною, що зважилися на придбання электрозаточного верстата постане питання - які моделі краще? Адже від якості роботи обладнання залежить тривалість терміну експлуатації і гострота ріжучого сегмента. По всіх виниклих питань звертайтеся на гарячу лінію, і наші фахівці з радістю дадуть відповіді на них.
Актуальні ціни на верстати для заточування ланцюгів - Жовтень 2023
Товар | Цена |
Верстат для заточування ланцюг Кентавр СЗ-101 | 909 грн |
Верстат зат. ланцюгів елек. Vitals Prof ZKA8511s | 1792 грн |
Верстат для заточування ланцюг Vitals ZKA8510j | 1244 грн |
Верстат для заточування ланцюгів Start Pro SCH-750 | 4596 грн |
Станок для загострення ланцюгів Tex.AC TA-01-685 | 1427 грн |