Пуско-зарядні та зарядні пристрої
Що робити, якщо мотор не заводиться?
Автомобілістам знайома ситуація, коли машину вранці неможливо завести через повністю розряджений акумулятор. Часу мало, а їхати потрібно терміново? Вам прийде на допомогу пуско-зарядний пристрій.
Пуско-зарядні та зарядні пристрої - електронні агрегати для подачі пускових струмів на клеми для запуску і зарядки акумулятора транспортного засобу.
Виходячи з назви, можна легко визначити, що зарядний просто відновлює енергетичний запас, а пуско-зарядний здатний легко привести джерело електрики в робочий стан. Така установка може не тільки функціонувати в режимі зарядки, але і з легкістю запустити двигун протягом найкоротшого часу на сильному морозі і при повній відсутності електроструму.
Різноманітність пуско-зарядних пристроїв
Пуско-зарядні механізми діляться на декілька основних видів:
- імпульсні - заряджають і запускають за допомогою імпульсного перетворювача струму
- трансформаторні - знижують і випрямляють напругу вбудованою трансформаторною установкою
- акумуляторні - заряджаються від мережі, потім видають потрібний рівень електрики для пуску або короткочасної підзарядки
- конденсаторні - видають струм у процесі перезарядки конденсатора.
Слід пам'ятати: транспортні засоби мають різну величину бортової напруги. Для легкових авто - це 12 В, для вантажних 24 В, для мотоциклів і скутерів 6 В.
Імпульсні зарядки дрібно габаритні, мають невелику потужність, достатню для обслуговування одного автомобіля в домашніх умовах. Користуються популярністю завдяки простоті використання.
Трансформаторні мають більшу потужність і здатні заводити декілька машин одразу, за вагою перевищують інші. Використовуються в майстернях з ремонту легкових і вантажних машин або сільгосптехніки.
Гаджети з вбудованою батареєю в зарядженому стані можуть запускати автомобіль у дорозі, далеко від дому. Така автономність робить їх використання вкрай зручним.
Конденсаторні застосовуються вкрай рідко. Це пов'язано з дорожнечею використовуваних компонентів і великими пусковими струмами, які негативно позначаються на роботі акумулятора.
Більшість виробників оснащують свої моделі приємними доповненнями. Вбудований ліхтарик, компресор для підкачки коліс, індикатор зарядки, амперметр зроблять процес запуску або зарядки більш комфортним і приємним для власника. Не зайвим буде і регулятор величини напруги.
Потужність акумуляторних батарей вимірюється в ампер-годинах, або просто А/ч. У кожної машини вона своя; чим більше авто, тим більше ємність батареї. Це слід враховувати.
Як зробити усвідомлений вибір?
Перед тим як зробити покупку ,чітко визначтеся що для Вас важливо. Якщо Ваш транспорт стоїть в опалювальному гаражі, у нього відмінний технічний стан, то Вам підійде зарядний пристрій.
Коли спостерігаються перебої зі стартом автомобіля через низький заряд або його відсутність, то не прогадаєте, купуючи пуско-зарядний пристрій, здатний запустити двигун і зарядити джерело електроструму.
Необхідно враховувати параметри напруги і ємності акумулятора. Велика частина установок оснащена перемикачем струму 12 і 24 В. Не поскупіться і виберіть агрегат з потужністю про запас.
Часто виїжджаєте за межі міста, де є ймовірність вашому авто стихнути? Варто розглянути можливість придбання гаджета з вбудованою батареєю, здатного провести запуск без підключення до стаціонарної мережі напруги.
Імпульсні - відрізняються невисокою ціною і підходять для автолюбителів, що мають в гаражі 1-2 транспортних засоби.
Трансформаторні корисні, коли потрібна зарядка або пуск декількох транспортних засобів. Такі установки користуються попитом серед СТО або транспортних підприємств.
Використовуючи ці поради, Ви зробите правильний вибір і Ваш автомобіль заведеться в будь-яку погоду.
Актуальні ціни на пуско-зарядні та зарядні пристрої - Вересень 2023
Товар | Цена |
Зарядний пристрій інвер. типу Vitals ALI 1210dd | 1485 грн |
Пуско-зарядний пристрій Кентавр ПЗП-600НП | 6016 грн |
Пуско-зарядний пристрій Кентавр ПЗП-150НП | 3609 грн |
Зарядний пристрій Кентавр ЗП-210НП | 1684 грн |
Зарядний пристрій Кентавр ЗП-150Н | 1444 грн |