Перфоратори
Як вибрати перфоратор?
Перфоратор незамінний інструмент для різання отворів будь-якої ширини, глибини і складності. Завдяки тому, що він має пневматичне і електричне оснащення - він на голову попереду ударного дриля. Він легко впорається з найскладнішим бетоном. Перфоратор - це складний пристрій, в залежності від своїх розмірів він може робити різноманітні роботи і легко замінить Вам кілька інструментів одночасно. Давайте ж визначимося на що варто звернути увагу перш ніж купити це пристосування.
Основні параметри вибору
Основними параметрами для вибору будуть: потужність двигуна, сила удару, вага і доступні режими. Решта ж характеристик бажані, але для якісної роботи не настільки істотні, оскільки призначені виключно для забезпечення зручності власника. А тепер давайте кожну функцію розглянемо більш детально.
Діапазон потужності даного інструменту лежить в межах від 500 до 2000 Вт. Двигун може бути розташований горизонтально або вертикально, при цьому другий варіант більш зручний, оскільки забезпечує поліпшені показники охолодження. Варто також врахувати, що для свердління отворів більше 20-30 см моделі з характеристикою потужності менше 1000 Вт не підходять, однак, їх цілком можна застосувати для нерегулярного домашнього використання.
Сила удару - ключовий показник, що впливає на продуктивність. Сила удару коливається від 0,5 Дж до 30 Дж. Варто відзначити, що існує пряма залежність цього показника і ваги інструменту. У перфораторів з великою силою удару вага може становити 12-15 кг. Такі моделі варто розглядати тільки якщо працювати Ви будете не самостійно, а з напарником і необхідне поглиблення становитиме понад 50 см.
В цілому по вазі перфоратори можна розділити на три умовні категорії:
- Легкі - вага їх становить до 3 кг. - вони дуже схожі на ударні дрилі за своєю структурою і в господарстві легко зможуть її замінити;
- Середньої легкості - 4-5 кг - це відмінний інструмент, який одночасно зможе і загвинчувати шурупи, за допомогою додаткових насадок, і послужити Вам відбійним молотком в «суперлегкому» класі;
- Важкі - вага 6-15 кг. - такі перфоратори мають максимальну потужність і працюють на основі пневматичного обладнання; можуть легко впорається з залізобетонними конструкціями.
Останній важливий критерій - режими роботи. Розрізняють однорежимні, дворежимні, трирежимні перфоратори, що істотно відбивається на кінцевій вартості. Перший режим - свердління; при його включенні апарат буде працювати як дриль, здійснюючи обертальні рухи свердла. Другий режим - режим перфоратора, що характеризується поперемінною зміною ударних і обертальних рухів для пробивання необхідних роз'ємів. Третій режим - відбійний молоток. У цьому положенні він працює тільки на вчинення ударних рухів і, в залежності від своєї потужності, може знімати штукатурку, здійснювати демонтаж кахлю і плитки.
Додаткові критерії і рекомендації
Перед тим, як купити перфоратор необхідно визначитися для якого типу робіт його придбано і як часто буде використовуватися. Якщо експлуатування його не перевищуватиме двох годин пари раз у тиждень, то вам ідеально підійде побутовий перфоратор, вартість якого вкрай демократична. Однак, якщо плануються щоденні роботи тривалістю по 8-10 годин, то ми рекомендуємо придбати професійний інструмент, ціна якого буде відповідати його працездатності.
Сучасний ринок будівельного обладнання перенасичений різноманітними моделями і різновидами перфораторів. За формою вони можуть бути прямими і L-образними, а вибір між ними здійснюється в залежності від запланованого виду робіт. Різне положення мотора буде впливати на охолодження обладнання та зручність власника. Також до корисних функцій відносяться: обмежувач глибини, який призначається для розрахунку місцезнаходження свердла і розуміння ступеня його заглибленості; механізм перемикання швидкостей, який допоможе Вам забезпечити найбільш підходящий варіант для конкретного виду матеріалів. Варто також відзначити наявність у інструменту корисних і приємних функціональних доповнень: плавний пуск, реверс, захист від перегріву і стабілізація швидкості, захист від пилу і стабілізація при вібрації. Всі ці додаткові функції полегшать Вам роботу з і забезпечать максимальний рівень безпеки і комфорту.
За способом харчування перфоратори можна розділити на електричні та акумуляторні. Перші мають невелику потужність і часто 1-2 режиму. Електричні на порядок потужніші, але також мають істотний недолік - прив'язка до електромережі.
Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до наших фахівців інтернет-магазину Ромб.
Актуальні ціни на перфоратори - Жовтень 2023
Товар | Цена |
Перфоратор акумуляторний Vitals Professional ARa 1822 BS SmartLine+ | 4995 грн |
Перфоратор Vitals-Master Ra 2680HBi | 2714 грн |
Перфоратор Vitals Master ARa 1018-2P | 1172 грн |
Перфоратор Vitals Ra 2885Sq | 2630 грн |
Перфоратор Vitals-Master Ra 2685DS | 2980 грн |