Віброрейки
Незамінний союзник міцних і рівних стяжок
Під час проведення заливки бетонних покриттів і цементно-піщаних стяжок одним із найголовніших завдань є ущільнення і вирівнювання будівельного матеріалу до його затвердіння. Для виконання подібних завдань застосовуються вібраційні рейки. Принцип функціонування віброрейки заснований на передачі коливань на алюмінієву планку, які задаються вбудованим двигуном із вібраційною установкою. За типом двигуна вібраційні рейки бувають електричними та бензиновими.
Віброрейка електрична - приводиться в дію електродвигуном, із напругою в розетці 220 В. Електричні моделі більш економні у використанні. У даного типу обладнання обмежена площа експлуатації, це пов'язано з невисокою потужністю двигуна таких рейок. Головною відмінною рисою електровіброрейки є можливість її використання в закритих приміщеннях.
Бензинова віброрейка - більш продуктивна, на відміну від електричної. Її основу складає двох- або чотирьохтактний двигун, що дозволяє працювати за будь-яких умов. Висока потужність бензинового двигуна дозволяє віброрейкам виконувати більш трудомісткі завдання. Слід враховувати, що під час процесу експлуатації виробляються вихлопні гази, тому такі віброрейки застосовуються на відкритій місцевості.
Конструкція віброрейки та особливості застосування
Конструктивно віброрейки можуть бути двох видів:
- Плаваючі;
- По напрямних.
Плаваюча віброрейка пересувається по бетону за допомогою відшліфованого бруска. Напрямний орієнтир відсутній, тому оператор не може гарантувати точність виконуваної роботи. Ширина робочої частини зазвичай не перевищує 3 метри. Глибина ущільнення матеріалу не більше 18 см. Простота експлуатації та низька ціна роблять її відмінним інструментом для виконання фінішних робіт з вирівнювання поверхні.
По напрямних ? рейка пересувається по маяках, виставлених відповідно до рівня. Точність виконуваної роботи інструментом буде набагато вище. Такі моделі частіше використовуються професіоналами, і вони ущільнюють матеріал вглиб до 30 см.
Віброрейки поділяються на три типи за своїм призначенням:
- Нерухомі - застосовуються на вузьких ділянках роботи або у разі заливки досить великих територій за виставленими маяками;
- Розсувні - мають декілька висувних секцій, які забезпечують стійкість планки на напрямних;
- Секційні - схожі на розсувні, принципово відрізняються секціями, які не висуваються, а прикручуються одна до одної.
Обрати віброрейку - заняття не з легких
Обираючи моделі, слід враховувати, що вібраційні рейки мають низку особливостей. Давайте розглянемо деякі з них.
Перше на що потрібно звернути увагу - це ручки для управління. Вони можуть мати зігнуту або пряму форму. У важких моделях і з подовженою робочою поверхнею застосовуються дві рукоятки для управління з обох сторін.
Друга особливість - матеріал ущільнюючого елемента. Як правило, це легкий сплав алюмінію. Іноді при виготовленні сплаву додаються інші метали. Рейки з твердими сплавами металів призначені для вирівнювання бетону з найбільшою фракцією гравію. Закруглені краї на робочій поверхні рейки роблять її реверсивною, що дозволяє використовувати рейку в різних напрямках.
Третьою особливістю при виборі є регулювання кількості коливань - це необхідна функція при ущільненні різних марок бетону або розчину. В електричних віброрейках регулятором виступає частотний перетворювач, а в бензинових - важіль заслінки дроселя.
В інтернет-магазині Ромб Ви знайдете безліч різних видів віброрейок. Визначитися з вибором Вам завжди допоможуть наші фахівці.
Актуальні ціни на віброрейки - Жовтень 2023
Товар | Цена |
Уцiнка: Рейка алюмінієва Vitals 2,4 VBF 36-4s | 3120 грн |
Уцiнка: Віброрейка для бетону Vitals Master VBF 36-4s | 16194 грн |
Віброрейка Tekhmann construction TCCS-35/1.2C | 24000 грн |
Профіль Enar TORNADO QX L-обр. 4м | 16500 грн |
Рейка алюмінієва Vitals 3,7м VBF 36-4s | 6622 грн |