Сівалки для тракторів
Довіряємо посадку культур навісним сівалкам
Найголовнішою частиною аграрних робіт є посадка овочевих, зернових і насіннєвих культур. Спосіб посіву безпосередньо впливає на якість врожайності, витрати матеріалу, на витрати часу і сил. Для здійснення цього процесу використовується таке навісне обладнання як сівалка. Виділяють складові частини: основа з прикріпленим пристроєм; опорні колеса та ящики сівалки, розподілені на два відсіки - передній для насіння, задній для мінеральних добрив; проводи, призначені для подачі насіння в землю і спеціальні диски, що розсувають ґрунт для формування борозен. Залежно від виду посадки сівалки поділяються на такі види:
- рядкові;
- квадратно-гніздові;
- гніздові;
- пунктирні;
- розкидні.
Кожній рослині - свій спосіб посіву
Рядкові використовують для засівання культур рядним методом. Це можуть бути вузькорядні, широкорядні, перехресні та стрічкові прийоми. Рядковий посів найбільш популярний при посадці зернових культур. Насіння розміщується в рядках із відстанню близько 15 см на глибині 4-8 см. Вузькорядковий прийом полягає в тому, що насіння на полі розміщується однорідно, ділянка живлення, що надходить на одне насадження, нагадує за формою квадрат. Завдяки цьому поживні речовини приносять максимальну користь. Перехресне висівання відбувається з міжряддями шириною в 15 см. Рівнина засівається поперемінно вздовж і поперек. Такий тип використовується в разі недоступності вузькорядних сівалок. Під час стрічкового методу широкі міжряддя йдуть по черзі з вузькими. Так висівають просо та інші рослини, які потребують міжрядної обробки. Широкорядний тип відрізняється від усіх шириною між паростками, зазор варіюється від 45 до 70 см. Таким способом висівають овочеві й технічні культури, що вимагають великої площі для якісного проростання.
Під час квадратно-гніздового посіву посадковий матеріал висівають пучками на однаковій відстані один від одного. За допомогою такої методики висівають кукурудзу та насіння. Після сходу перших качанів проводять обробку, під час якої знищують бур'яни і розпушують землю навколо рослин.
При гніздовому типі висіву насіння розміщуються по декілька штук у лунках, їх ще називають гніздами. Отвори розташовуються на ділянці на різній відстані один від одного. Тому обробляти від бур'янів можна тільки культиватором уздовж рядків.
Пунктирний відрізняється від усіх тим, що висів відбувається по насінню в лунку на приблизно однаковій відстані. Завдяки цьому досягається велика економія посівного матеріалу, а також скорочуються витрати сил на обробку рослин. Таким методом висівають буряк цукровий та кукурудзу.
Розкидний засів реалізується як вручну, так і автоматично. Ручний спосіб використовується вкрай рідко, в більшості випадків на крутих пагорбах або для підсіву трав. За допомогою борін насіння закладаються всередину ґрунту. Автоматичний - використовується досить часто. Висів проводять сільськогосподарські літаки, розкидачі, сівалки.
Особливості будови сівалок
Сівалки поділяються на види за типом провідника насіння: гумовий або металевий. Гумові бувають гладкими і гофрованими, виготовляються з м'якої прогумованої тканини. Вони гнучкі, але недостатньо надійні. Якщо змінюється температура або вологість, швидко втрачають свої властивості і деформуються. Гофровані більш надійні. Витримують температуру до 30 градусів Цельсія. Довжина виробу від 35 до 70 см. Спірально-стрічковий металевий провідник схожий на стрічку скручену спіраллю. Воронкоподібний провід складається з воронок, виготовлених з високоміцної сталі, з'єднаних ланцюжками.
Лемеші можуть відрізнятися за конструкцією і діляться на:
- дискові;
- наральникові.
Основа дискового сошника - литий корпус із плоскими дисками. Диски утворюють клин, оскільки встановлені під кутом у 10 градусів один до одного, завдяки цьому клину в ґрунті формуються борозни. На дно борозенки висипається насіння і покривається землею.
Наральниковим сошником найзручніше працювати на добре розпушених землях. Такий вид може мати гострий і тупий кут входу в ґрунт. Гострий кут атаки підходить для загортання насіння, визріває у вологих шарах землі. Тупий кут підходив для посадки посівного матеріалу трав і льону.
Під час зберігання потрібно перевіряти з'єднання болтів, очищати інструмент від пилу і бруду. Всі деталі, що труться, рекомендується змащувати маслом. Утримувати обладнання краще в закритому приміщенні горизонтально. Під сошники і колеса рекомендується підставити дерев'яні палети.
Актуальні ціни на сівалки для тракторів - Жовтень 2023
Товар | Цена |
Сівалка Преміум СІ11 3-рядна для мотоблока (овочева) | 12530 грн |
Сівалка Преміум СЗ-1 СІ7 для мінітрактора | 24650 грн |
Сівалка Преміум СІ6 5 рядна для мотоблока | 11200 грн |
Сівалка Преміум СТВ-4 СІ2 для мотоблока | 16310 грн |
Сівалка Преміум СТВТ-4 СІ3 для мінітрактора | 29030 грн |