Баннер скидки на ромб

Паяльне встаткування


Пайка металів - процес непростий, але захопливий

Процес пайки досить цікавий і вимагає певної вправності. Зараз важко уявити комп'ютерний або радіотехнічний пристрій без спаяних елементів або деталей. Це не дивно: вони не тільки відмінно тримаються, але і проводять електричну напругу. Технічний прогрес, розвиток електроніки, а також той факт, що пайка металів - неймовірно захопливе заняття - стали поштовхом до розвитку паяльного обладнання в минулому столітті. Щоб більше дізнатися про таке обладнання, варто розглянути його різновиди.

Паяльне устаткування підрозділяється на такі типи:

  • паяльники електричні;
  • пальники газові;
  • паяльні станції.

Подробиці про всі види паяльників

Паяльник електричного типу є найвідомішим і впізнаваним пристроєм радіоаматорів і електронників. Для них він став практично незамінним інструментом. Складається з ручки, трубки з нагрівальним елементом і жала.

Рукоятка виготовляється з дерева або термостійкого пластику. Може мати пряму або пістолетну форму. Другий тип більш зручний для постійної роботи і комфортніше лежить у руці.

Трубки звичайних паяльників оснащені ніхромовим або керамічним нагрівальним елементом. Структура ніхромового нагрівача має конструкцію зі спірального дроту, що нагрівається подачею електричного струму. Набирає високу температуру швидко, проте не здатний довго її утримувати. Це негативно відбивається на процесі пайки. Керамічний навпаки - розігрівається трохи довше, але дозволяє робити менше включень. Вбудований датчик температури підтримує постійне значення.

Жало безпосередньо бере участь у розігріві з'єднань. Залежно від моделі може бути різним за величиною, діаметром і формою. Перед початком робіт його змочують флюсом, що містить каніфоль. Це допомагає встановити хороший контакт між жалом і свинцево-олов'яним припоєм.

Останні нововведення, запроваджені в паяльники, - це індуктивний розігрів та імпульсний. Перший тип більш технологічний; вплив на жало в ньому відбувається завдяки індуктивності магнітного поля, що виробляється котушкою. Коли досягається необхідна температура для розплавлення припою, наконечник, виготовлений зі спеціального сплаву, втрачає чутливість. Під час охолодження він знову вступає в дію.

Робота імпульсного паяльника починається з натискання на кнопку, після чого відбувається подача напруги на нагрівальний елемент. У звичайному режимі він не розігрівається, а лише підтримує температуру в середньому до 100 градусів Цельсія. Варто зазначити, що в імпульсному режимі паяльний пристрій не повинен працювати більше 30 секунд, щоб уникнути перегріву.

Для чого потрібні газові пальники і паяльні станції?

Газовий пальник для пайки застосовується при роботі з мідними або алюмінієвими сплавами. Часто використовується для з'єднання трубок з кольорових сплавів. Складається з пальника з п'єзоелементом і балона із сумішшю газу. Для припаювання тонких і точних швів сопло має звужену форму. Допускається експлуатація зі змінними насадками. Оснащені гвинтом, що регулює подачу горючої суміші.

Паяльна станція являє собою пристрій, що сполучає звичайний і термоповітряний паяльник. Вона застосовується для професійного ремонту мобільних телефонів, комп'ютерів та іншого обладнання, що використовує електронні компоненти. Точкові з'єднання можна пропоювати ручним паяльником, а за допомогою повітряного фена спрямованої дії паяти декілька компонентів одночасно. Регулятор температури присутній у всіх моделях.

Якісне паяльне обладнання виготовляється багатьма компаніями. Купуючи його, Ви можете бути впевнені, що всі роботи пов'язані з пайкою будуть виконані на найвищому рівні.