Баннер скидки на ромб

Вимірювачі показаників

Чи можливо виміряти те, що неможливо побачити?

Появу вимірювальних приладів в житті людини можна назвати передбачуваною. Це пов'язано з непереборним бажанням керувати і контролювати. А ще з проведенням робіт, в яких необхідно керуватися точними показаннями. Одними з таких є сфера електрики та електроніки. Приблизні розрахунки і показання тут не пройдуть, адже недбале ставлення до енергії електрики може зіграти з людиною злий жарт. Щоб отримувати щоразу точний результат розробниками були винайдені і протестовані кілька типів вимірників, про які буде розказано нижче.

Щоб краще розуміти якими ж властивостями вони володіють і в яких ситуаціях застосовуються їх варто розділити на такі категорії:

  • мультиметри;
  • тестери і пробники напруги.

До недавніх часів багато радіоаматорів, електриків та інших любителів конструювати використовували для визначення вимірювань кілька окремих апаратів, таких як, вольтметр, амперметр і омметр. Носити декілька містких по тому часу установок в кишені було не зовсім зручно і практично. Це привело до об'єднання приладів в один корпус з можливістю проводити точні вимірювання в залежності від обраної області за допомогою поворотного перемикача.

Перші функціонуючі мультиметри були оснащені аналоговим виличним покажчиком, який досить точно визначав величину вольтажу і наявність опору. Попит на них показав, що це той самий датчик, якого так потребують майстра по ремонту електроніки. Їх можна знайти в спеціалізованих магазинах по невеликій ціні і з сучасним дизайном. Їх надійність і простота завоювали довіру багатьох поколінь.

Але, як показав час, для замірного приладу немає меж досконалості. Наступним кроком було впровадження цифрового дисплея, що замінив шкалу зі стрілкою. Його перевагою стали конкретні показники вимірювань, на екрані виводяться за частку секунди. Це набагато зручніше попереднього типу мультиметрів оскільки виміри, що проводяться під час ремонту або складанні електронної техніки повинні бути гранично точними.

Сучасні модифікації цих пристроїв дозволяють вимірювати ємність конденсатора, працездатність транзистора, перевіряти частоту струму. Деякі моделі мають у своєму функціоналі навіть вимірювання температури за допомогою спеціально під'єднується термопари і обраного режиму за допомогою поворота перемикача.

Більш професійні і дорогі мультиметри оснащуються підсвічуванням дисплея і внутрішнім об'ємом пам'яті для свідчень. Також у такі моделі впроваджені модулі захисту, які дозволяють користувачеві вибирати тільки область вимірювання, а межі апарат встановлює автоматично.

Останньою необхідною функцією, впровадженої в це багатофункціональний пристрій, є осцилограф. Аналогово-цифровий перетворювач нового покоління обробляє найдрібніші коливання і виводить їх на екран приладу у вигляді графіків з лініями, які описують зростання і спадання показань.

Компактний і зручний під час вимірювання механізм – це пробник.

До більш простих пристроїв визначення напруги належать тестери і пробники. Їх конструкція набагато легше і менше за розмірами. У більшості випадків вони виконані або нагадують за формою викрутку. Така особливість дозволяє зручно тримати їх у руці і використовувати у важкодоступних місцях.

Пробники призначені для встановлення фазності або наявності напруги на клемах проводів. Вони оснащені світлодіодним індикатором, який реагує на проходження позитивного заряду. Існують контактні і безконтактні пробники. Відмінність становить необхідність дотику до контакта для отримання результату. У першому типі є металевий стрижень, яким потрібно доторкнутися до клеми, імовірно знаходиться під напругою. У другому типі вмонтований високочутливий датчик, що реагує при піднесенні її до контактного провода.

Тестери, як правило, трохи складніше пробників і крім визначення напруги можуть виміряти її величину, опір або силу струму. При наявності гнучких щупів, що можливо підключите стене доступною звукова прозвонка з визначення цілісності проводів або ізоляції.

Вибираючи пристосування для домашніх або виробничих потреб варто звернути увагу ступінь захищеності від пилу або бризок води. Більшість якісних мультиметрів і тестерів мають обрезиненное покриття корпусу, що знижує ризик пошкодження пристрою при падінні з невеликої висоти. Не зайвим буде ознайомитися з можливостями вимірювача і характеристиками його вимірів. Підсвічування показань і затримка їх на екрані допоможуть інженерним працівникам проводити необхідні виміри, фіксуючи їх в пам'яті пристрою. Внутрішні захисні модулі вимірювальних приладів оснащуються плавкими запобіжниками, які перегорають при перевищенні поданого на прилад напруги, забезпечуючи тим самим безпеку користувача. Тип запобіжника і його пропускна здатність зазначаються виробником в інструкції. Елементи живлення вимірювальних приладів при розрядці повинні легко заміняться на аналогічні за типом.

Щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе Вам вибрати вимірювальний прилад, який стане надійним помічником у будь-яку хвилину.