Косарки для тракторів
Косити, де - там?
Трактор допомагає суттєво полегшити життя більшості фермерів, починаючи від маленьких господарств і закінчуючи великими агровиробництвами. Сільське життя має особливий уклад, звикнути до якого зможе далеко не кожен. У фермерів немає вихідних, що пов'язано з утриманням великої кількості худоби і всілякої живності. У літній період прогодувати їх досить просто - луки стоять зелені. А що ж робити взимку? Для покосу трави, збирання зернових і круп'яних культур використовуються різні види косарок. Вони мають власні різновиди і типи конструкцій, залежно від покладених завдань. Широко представлені три моделі косарок.
- Роторна;
- Сегментно-пальцева;
- Дискова.
Різновиди навісних косарок
Роторна косарка призначена для покосу посівних трав, дрібних кущів, знищення і видалення бур'янів, очищення пасовищ і лугів. Такі моделі з'явилися відносно недавно, для їх розробки використовувалися передові технології. Вони забезпечують швидкий і якісний покіс. Відрізняються тим, що можуть не тільки скосити траву, але й укласти її в рівний валок. Це значно економить витрати сил на формування валка вручну. Косарка проста в обслуговуванні та не схильна до частого ламання. Під час роботи ножі складаються під диск і не пошкоджуються. Працює від валу відбору потужності, додаткове джерело живлення не потрібне. За структурним виконанням являють собою раму із закріпленими роторними механізмами. На роторах знаходяться ножі, що скошують траву.
Сегментно-пальцева також популярна, як і роторна. Під час роботи нерухомі пальці і рушійні ножі захоплюють і зрізають траву. Користуються великим попитом на ділянках з нерівним рельєфом. Конструкція сегментної косарки не особливо складна, але це не означає, що вона не ефективна. Складається з рами, на якій знаходяться робочі інструменти, і є кріплення до навішування трактора; тягової штанги, яка встановлює зв'язок тягача і ріжучого полотна із зубами. Приєднується обладнання на задню частину трактора. До основних переваг роботи з агрегатом відносяться:
- ширина захоплення при порівняно високій швидкості досягає 2-х метрів;
- полегшена вага дозволяє працювати з косаркою навіть малопотужним тракторам;
- пристрій споживає мало енергії і дозволяє заощадити на придбанні палива для тягача;
- механічне підключення без застосування гідравліки, значно прискорює і спрощує процес;
- ремонт і запчастини доступні за ціновою політикою;
- по закінченню терміну служби досить просто поміняти ріжуче полотно - і косарка знову готова до нового сезону.
Сегментно-пальцеві розрізняються за такими параметрами: тип установки - причіпна, напівнавісна і навісна; тип руху робочого органу - обертання в горизонтальній і вертикальній площині; додаткові функції - плющення, подрібнення, косарка-кущоріз.
Дискова косарка складається з рами, виготовленої з металу, із закріпленим різальним елементом на опорному колесі. Під час запуску колесо рухається і тягне за собою ніж. Завдяки цьому відбувається покіс трав'яних рослин. На колесо може кріпитися до трьох ножів. Вони виготовляються зі сталі, тому особливо довговічні. Заміна ножів відбувається швидко, вручну, не вимагає додаткових інструментів. Такі моделі косарок широко застосовуються при обробці великої кількості площ, добре справляються з густими і щільними насадженнями. Розрізняють дискові косарки затипом виконуваних функцій, а власне: складання трави у валок; складання в укіс; подрібнення рослинності. Використовуються на територіях площею до 60 га. Добре зарекомендували себе на горбистій місцевості і полях з високою вологістю.
Поради щодо вибору косарок
Приступаючи до вибору обладнання, варто враховувати такі фактори: тип і рельєф території, склад трави та її зміну, можливості трактора щодо навісного обладнання і, наостанок, свої фінансові можливості. У будь-якому випадку механізоване прибирання трави, особливо якщо воно ведеться у великих обсягах однією людиною - суттєвий позитивний зсув у розвитку сільського господарства.
Актуальні ціни на косарки для тракторів - Грудень 2023
Товар | Цена |
Косарка роторна ДТЗ КР-04 | 11640 грн |
Косарка сегментно-пальцева ДТЗ КСН-1,6 з ЗРП | 16958 грн |
Косарка сегментно-пальцева ДТЗ КСН-1,8 з ЗРП | 17446 грн |
Косарка сегментно-пальцева ДТЗ КСН-1,4 з ЗРП | 16506 грн |
Роторна косарка для мототрактора (без причіпного) ПМ2 | 15850 грн |