Борони для тракторів
Боронування - необхідність або доцільність?
Для переважної більшості робіт у сільському господарстві застосовується різноманітне навісне обладнання. Одним із його видів вважається борона. Дуже добре справляється з розпушування верхнього шару, руйнує кірку і знищує молоді бур'яни. Активно використовується перед посівними процесами. Використання агрегату - ідеальне рішення для сухої землі. Адже внаслідок боронування підвищується волога і створюються сприятливі умови для росту нових культур. Використання пристрою значно скоротить витрату сил і часу. При цьому Ви якісно виконаєте всі бажані маніпуляції з чорноземом. На ринку сільськогосподарської техніки широко представлені такі різновиди машин:
- дискова;
- роторна (ротаційна);
- зубова.
Дискова конструкція має три рами, розташовані горизонтально в ряд. На центральній рамі є зчіпка, за допомогою неї обладнання приєднується до трактора. Робочі диски знаходяться на бічних рамах. Кола можуть бути прямими, опуклими або увігнутими. Приймають вид батареї, оскільки займають всю довжину рами. Приєднавши пристрій до тягача, можна починати процес. Під час експлуатації дискам протидіє ґрунт, від чого вони обертаються. Внаслідок цього ґрунт розпушують, і трава, що знаходиться на поверхні та всередині, зрізається. Деякі моделі конструюються таким чином, що можна змінювати кут атаки. Така функція необхідна для різного типу покриву. Диски мають внутрішнє загострення, що робить їх продуктивніше й ефективніше при вузьких і важких ґрунтах.
Різновиди та призначення борін
Борони бувають садові, польові та болотні. Садові - призначені для орання і глибокого розпушування скам'янілих ґрунтів. Польові використовуються перед посівними роботами, щоб вирівняти поверхню. Болотні - занурюють робочий елемент вглиб до 20 см, завдяки чому розмелюють грудки, що залишилися після оранки заболочених поверхонь.
Роторна (ротаційна) борона має голчасті колеса, форма та діаметр яких відрізняється в різних моделях. При пересуванні трактора колеса починають обертатися і заглиблюватися в ґрунт на 3-5 см. Тим самим вони знищують кірку, що сприяє насиченню ґрунту киснем. Застосування ротаційної борозни дуже ефективне в тих районах, де борються з вітровою ерозією. Застосування такого пристрою дозволяє працювати фермерам без застосування гербіцидів, знищувати весь ниткоподібний бур'ян, не допускаючи його вкорінення.
Зубова модель вважається найдавнішим знаряддям для обробки верхніх шарів землі. Робочий орган - це зуби, що мають різний розмір для підвищення якості і швидкості обробки. Можуть бути квадратні, круглі або ножевидні. Найчастіше виготовляються з міцного металу, стійкого до корозії. Зуби з'єднуються з робочою рамою трьома способами: жорстко, шарнірно, через пружинну стійку. Зубові борони поділяються на такі підвиди:
- пружинні - робочий елемент виготовлений із пружинистих пластин, завдяки чому бороною зручно працювати на твердому і скам'янілому чорноземі;
- сітчасті - використовуються на нерівних ділянках, завдяки рухомому каркасу;
- зигзаг - мають форму ламаної лінії для максимального розпушування і проникнення всередину цілини.
Інші зразки борін, також активно експлуатуються в сільському господарстві.
Як правильно обрати борону для городу
Для правильного вибору пристрою для орних справ слід враховувати низку факторів, найважливішим із яких є кількість кінських сил тягача, адже малопотужний трактор не зможе потягнути важке обладнання, призначене для орання цілини. Тип ґрунту також вважається важливим критерієм. Для м'якої і зволоженої землі потрібно брати один тип, для болотистої, в’язкої місцевості слід придбати інший тип навішування. Дуже важливо, щоб техніка була простою у використанні, тому що не завжди оператором транспортного засобу виступає професійний фермер. Потрібно пам'ятати: борона - це вірний помічник при проведенні будь-яких польових робіт, здатний прослужити дуже довго в разі, якщо не виробляти розворот на місці в заглибленому положенні. Це може призвести до миттєвого зносу підшипників, виходу з ладу катка та інших неприємних наслідків.
Зберігати установку необхідно в спеціальному приміщенні, захищеному від попадання дощу і снігу. Перед тривалою консервацією всі вузли потрібно ретельно очистити від пилу, бруду і рослинних відходів, частини, що труться, промити й знежирити щіткою, змоченою в розчиннику, просушити та змастити спеціальним маслом.
Актуальні ціни на борони для тракторів - Грудень 2023
Товар | Цена |
Зубова борона Преміум РБ4 | 2150 грн |
Диск no name РомашкаD460мм, S3мм | 733 грн |
Дискова борона ДТЗ БДН-1.3 | 15000 грн |
Дискова борона ДТЗ БДН-1.5 | 18710 грн |
Дискова борона ДТЗ БДН-2.1 | 0 грн |