Обігрівачі
Побутові прилади, що не дають замерзнути взимку
З настанням холодів людина намагається створити комфортне для себе середовище в житлових і виробничих приміщеннях. У цьому їй можуть допомогти сучасні теплові обігрівачі. Вони здатні підтримувати заданий показник температури протягом тривалого часу. Залежно від потужності установки і нагрівального елементу площа обігріву може становити до декількох десятків квадратних метрів. Щоб краще розібратися у властивостях обігрівачів, варто їх розділити на такі види:
- масляні;
- газові;
- інфрачервоні;
- тепловентилятори;
- теплові завіси;
- теплові гармати;
- електричні каміни;
- конвектори;
- тепла підлога.
Принцип роботи опалювального приладу
Масляний обігрівач за зовнішнім виглядом нагадує чавунну батарею радянського зразка. Відрізняється він тим, що має більш тонкі стінки корпусу, що дозволяють віддавати більше тепла. Всередині циркулює масло, яке при розігріві має велику теплоємність. Як нагрівальний елемент у ньому встановлена спіраль, що розжарюється за рахунок споживання електричної напруги. Додатково можуть оснащуватися декількома елементами, що нагріваються, для підвищення потужності та температури. Головними перевагами цього виду конвекторів можна назвати відсутність шуму, плавний розігрів, що не несе навантажень на мережу. Але також слід врахувати і недоліки, адже при тривалій роботі вони сушать повітря, що може негативно відбитися на самопочутті дітей, а також людей з алергічними захворюваннями.
Обігрівач на газі досить поширений у виробничому середовищі. Його застосовують для обігріву кімнат різної площі з хорошою циркуляцією повітря. При природному спалюванні палива має досить високі показники тепловіддачі. Більшість таких конвекторів переносні, що дає можливість використовувати їх у різних місцях. Завдяки простоті конструкції їх ціна не надто висока.
Інфрачервоний - у процесі своєї роботи нагріває спершу предмети на які спрямований, а вони в свою чергу здійснюють повітряний теплообмін. Для виконання своєї безпосередньої функції оснащений спеціальним нагрівачем, розташованим поруч із тепловідбивною пластиною. Великим плюсом вважається економічне використання енергії, а також спрямований обігрів потрібного місця. Специфіка будови дозволяє не створювати сухий мікроклімат і дає можливість розташувати пристрій як на стелі, так і на стіні.
Конструкція тепловентиляторів гранично проста. Всередині розміщений лопатевий вентилятор, який створює потужний спрямований на розігріту спіраль з дроту потік повітря. Таким чином обігрів відбувається досить швидко. Вбудований регулятор потужності і термостат дозволяють підтримувати постійну температуру в кімнаті. Недоліками цього типу обігрівачів є надмірне пересушування повітряного простору, запах горілого при попаданні дрібного пилу на спіраль.
Теплові завіси встановлюються в основному при входах в виробничі і торгові приміщення. По суті вони представляють собою подовжені тепловентилятори великої потужності. Як правило, розрізняються по ширині дверного отвору. Існують електричні і з водяною циркуляцією.
Теплова гармата застосовується не тільки для розігріву приміщень, але і при будівництві. При включенні вентилятор утворює потужний потік, що обдуває нагрівальний елемент. За типом джерела живлення можуть бути електричними або газовими. Вирізняються високою витратою енергії, внаслідок чого використовуються у виробничих цілях.
Крім практичної користі електрокаміни здатні виконувати естетичну функцію і послужити інтер'єрною родзинкою. Електричний нагрівач навідміну від деревного не виділяє відходів продуктів горіння. Візуальні та звукові ефекти вогню створюють відчуття домашньої атмосфери.
Конвектори здійснюють нагрів до комфортної температури за рахунок вільної циркуляції повітря через корпус. Найчастіше в них встановлюється електричний нагрівач. Досить малі розміри дають перевагу при установці. За типом розташування поділяються на: настінні, підлогові, універсальні.
Останнім часом все частіше при проектуванні будинків архітектори передбачають підігрів поверхні підлоги. Для цього на стадії будівництва в бетонну стяжку закладаються теплоносії. Вони можуть бути водяного або електричного типу. При достатній потужності нагрівальних елементів можлива підтримка певного мікроклімату, параметри якого задає користувач.
Нагрівальна продукція виготовляється з дотриманням усіх вимог стандартів якості. Вибравши її, Ви будете задоволені своїм придбанням.