Баннер скидки на ромб

Для механізмів обертання

Невидимі помічники кожного майстра

Поширення великої кількості інструментів дало можливість проводити процеси з великою точністю і швидкістю. Нашим предкам про таке різноманіття механізмів залишалося тільки мріяти. Раніше на вирішення багатьох завдань у процесі будівництва та виробництва йшло велика кількість часу і сил. Сучасну людину наявністю дрилі або болгарки не здивуєш. Можна навіть назвати це необхідною річчю в арсеналі кожного домашнього умільця. Але для того, щоб розширити функціонал інструментів рекомендується використовувати спеціалізовані аксесуари, що дозволяють виробляти, як стандартні, так і спеціальні завдання.

Класифікація аксесуарів для свердлильних систем і механізмів

Щоб докладніше розглянути класифікацію аксесуарів їх заздалегідь необхідно розділити на такі категорії:

  • для шурупокрутів, дрилів і перфораторів;
  • фрезерні насадки;
  • елементи шліфування і полірування;
  • відрізні і пильні диски.

Практично в кожному будинку можливо знайти шуруповерт або дриль, яка виробляє десятки операцій варто лише застосувати відповідне опорядження. Для пробивання отворів найчастіше використовується свердло, знайоме по своїй спіральній формі навіть новачкові. Однак існують деякі відмінності, за якими можна розрізнити призначення свердла.

Для сверловки деревини були розроблені трьох точкові, спіральні та пір'яні свердла. Виготовлені з швидкорізальної сталі вони надійно виконують свою функцію відкидаючи стружки назовні.

Просвердлювання металу відбувається оснащенням зі спеціальною заточкою ріжучих кутів і виконаних із спеціальних сплавів з мінімальним ступенем зносу. Для поліпшення робочих характеристик часто покриваються нітридом титану, після чого поверхня набуває золотистий відтінок і стає твердіше.

Ще одним видом оснащення служать коронки і цифенборы. Порожниста циліндрична форма дозволяє їм буквально прорізати отвори в матеріалі. Ріжучі кромки можуть бути з гострозаточенними зубами, призначеними для свердління деревини, гіпсокартону і пластику. Для просвердлювання плитки, бетону і цегли існують коронки з алмазним напиленням і твердостоповими напайками.

Загвинчування шурупів і саморізів за допомогою шуруповерта важко уявити без використання насадок сумісних з метизами. Вони знайомі багатьом під назвою біти. На сьогоднішній день розмірів і різновидів шліца існує близько 30 варіантів. Більш відомими і частіше зустрічаються можна назвати Pozidriv, Phillips, Slotted і Torx.

Через те, що біти мають фіксовану довжину, щоб їх подовжити варто скористатися тримачем. Особливістю тримачів є їх магнітне кріплення перешкоджають випаданню оснащення зі слота. Ударні шуруповерти не сприймають використання стандартних біт. Крутний момент з різкими ривками руйнує їх цілісність і злизує шліци. До них рекомендується використовувати торсіонні біти спеціально призначені для вгвинчування.

Для перфораторів є свої пристосування, що роблять їх роботу ефективною і швидкою. Ударне свердління цегли, каменю або бетону буде можливим із застосуванням бурів. В цілому вони виконують ту ж функцію, що і свердла. Тільки мають кілька відмінностей, серед яких твердостоповими напайки на ріжучих кромках і хвостовик зі спеціальним кріпленням в патроні, частіше позначуваних абревіатурою SDS-Plus або SDS-Max.

Перфоратори, оснащені функцією довбання зокрема можуть використовуватися, як відбійні молотки. І для виконання цього завдання їм потрібні піки, зубила і долото. У патроні інструменту вони кріпляться однаково з бурами.

Фрезери та спеціалізоване опорядження призначене для точних дій

Фрезерні машини виконують більш відповідальну місію і точну роботу при обробці матеріалів. Вони потребують насадок особливого типу - фрезів. В своїй конструкції вони мають хвостовик з поширеними діаметрами 6, 8 і 12 мм. В залежності від бажаного результату і типу фрезерування їх ріжучі кромки можуть бути різного профілю. Фрези бувають:

  • Пазовою;
  • Кромочний;
  • Конусними;
  • Фігурними.

Для отримання гладкої поверхні без задирів застосовуються шліфувальні та полірувальні елементи. За призначенням їх використовують кутові, прямі, стрічкові і дельташлифмашины. Абразивні матеріали, нанесені на насадки, мають різний склад серед яких, мінеральні і синтетичні елементи. Зернистість абразивів відіграє велику роль при проведенні грубої або тонкої обробки.

Полірування вимагає спеціалізованої оснастки та допоміжних аксесуарів. Насадки цього типу оснащені м'якою структурою де вбираються пасти і склади, шліфуючі дрібні подряпини, а також відколи.

Порізка металевих, дерев'яних, керамічних, а також бетонних виробів проводиться на кожному будівельному об'єкті. І щоб охопити весь цей спектр матеріалів були розроблені відрізні круги і пильні диски.

УШМ або знайомі всім болгарки частіше потребують абразивних кругах. Вони являють собою плоскі диски, виготовлені з корунду або інших складів армованих скловолоконної нитки. Такими колами розрізають метал. Деревина легко розпилюється сталевими дисками з острозаточенными зубцями. Розпил бетонних блоків, цегли, тротуарної плитки безпосередньо пов'язаний з утворенням у місці розрізу пилу, негативно впливає на більшість матеріалів застосовуваних у пилкових дисках. У цій ситуації застосовується алмазне покриття сегментів або зовнішньої кромки виробу.

Бажаючи придбати необхідний товар, користувачі не завжди розуміють, на який параметр варто орієнтуватися, щоб допомогти в цьому рекомендуємо звернути увагу на такі показники: призначення аксесуара і варіанти його застосування, а також складові вироби із зазначеними робочими характеристиками. В залежності від завдань, що стоять перед Вами стоїть вибрати аксесуар побутового і професійного спрямування. Другий тип, як правило, має ціну набагато вище, але при цьому Ви отримаєте більш тривалий термін експлуатації і результат, відповідний очікуванням.