Баннер скидки на ромб

Підставки та кріплення

Ідеальний порядок при кріпленні кабелів та обладнання

Багатьом з нас не раз доводилося використовувати різні затискні і утримуючі пристрої. Їх встановлюють при монтажі конструкцій на поверхні або при з'єднанні інженерних комунікацій. Будівельні майстри вже настільки звикли до них, що навіть не уявляють, як можна працювати без них. Звичайному користувачеві, що зіткнувся з кріпленням побутової техніки на стіну напевно, буде цікаво дізнатися, які варіанти йому допоможуть здійснити ідею. У цій статті ми постараємося розповісти Вам види та властивості кріпильних матеріалів.

Для початку варто розділити на категорії, до яких їм належать. А саме:

  • хомути;
  • кронштейни.

Для обтиску і герметизації з'єднань різних трубчастих в різні часи застосовувалися різноманітні засоби. Досить згадати, що до появи сучасних затискних пристосувань водонапірні шланги стягували звичайної дротом. Цей метод досить практичний за винятком того, що таке кріплення не здатне витримати більше 2 циклів складання і демонтажу. Але технологічний прогрес надав нове раціональне рішення. Це хомут. Він часто виконаний у вигляді скобообразного металевого затиску, який при стягуванні блокує гвинтовий механізм.

Хомути теж в свою чергу діляться на кілька типів. Серед них є: черв'ячні, силові, трубні, а також з антикорозійним покриттям. Давайте розберемося, в чому їх відмінність.

Черв'ячний хомут можна зустріти в більшості будівельних та господарських магазинів. Він виготовляється із смужки металу з прорізами для упору різьби. Для запобігання впливу корозії виріб піддається оцинковці. Спеціальний гвинт, який вмонтований в затискний пристрій при провертанні стягує або послаблює силу стиснення. Його застосовують при з'єднанні шлангів водонапірної і пневматичної системи. Часто їх використовують садівники при облаштуванні поливу рослин, адже це досить надійне кріплення. Розміри хомутів представлені в діаметрі від 8 до 160 мм.

Силові хомути зустрічаються при стикуванні армованих, а також мають потовщену структуру гнучких патрубків. Це зокрема сфера роботи дренажних і нагнітають насосів високої потужності. Створюване ними тиск здатний витримати тільки силове кріплення. Він виконаний за типом попереднього виду хомутів, тільки з відзнакою в закріпленні затиску. Зважаючи на високих навантажень його приварюють або приклепують в гарячому стані до металевої стрічки. Це дає перевагу в цілісності з'єднання і стійкості до розриву.

Трубні хомути використовуються при монтажі газових або водопровідних типів комунікацій. Їх головним завданням є утримання трубопроводу на стіні або під стелею. Його конструкція складається з 2 частин, скріплюючихся між собою затискними гвинтами. Для запобігання зісковзування і деформації труб затиском, на поверхню скоб накладаються гумові накладки, що виконують роль ущільнювача.

Всі вищеописані хомути мають певну ступінь антикорозійного стійкості. Вона забезпечується оцинкованим покриттям, яке непогано протистоїть волозі протягом тривалого часу. Для використання в середовищі кислот і лугів існують нержавіючі хомути. Вони маркуються літерою Н на поверхні матеріалу.

Де і як застосовують кронштейни

Для закріплення більш вагомих деталей служать кронштейни. Вони мають посилену конструкцію і закріплюються за допомогою дюбелів або анкерів монтуючись до стіни. Як правило, такі вироби виготовляються під конкретний вид пристроїв або споруд. Так, наприклад, використання кронштейнів необхідно при установці кондиціонерів, СВЧ печей, телевізорів на стіну.

У будівництві застосування цього виду кріплень знайшли в будівництві вентильованих фасадів. Це вид облицювання будівель за допомогою різних матеріалів з наявною повітряним прошарком між основною і декоративною стіною.

При виборі хомутів або кронштейнів варто спиратися на матеріал для їх виготовлення, а також стійкість до впливу певної ваги. Покриття кріплення відіграє значну роль при установці його в місцях попадання атмосферних опадів або впливу агресивних середовищ. У таких умовах варто застосовувати деталі з нержавіючої сталі або з нанесенням оцинкованого шару.

Під час прочитання цієї статті у Вас виникли питання з приводу товарів? Задайте їх нашим фахівцям, які з задоволенням дадуть на них відповідь і допоможуть прийняти правильне рішення.