Баннер скидки на ромб

Затискні пристрої та інструменти


Надійна фіксація предметів

Як часто трапляється в житті, що притримати деталь або заготівлю нікому. А якщо напівдеталь потрібно ще й міцно затиснути? При виконанні певного роду завдань важливо, щоб вироби були надійно зафіксовані. Хто зможе надати таку допомогу? Відповідь проста - затискні пристрої, розмаїття різновидів яких стане рішенням для різних ситуацій. Універсальність пристосувань створює можливість використання їх в побутових умовах і на виробництвах. Впевнено зафіксований предмет дозволяє виконувати з собою всі необхідні операції протягом необхідного часу, здійснювати тонкі, ювелірні роботи і застосовувати грубу силу. Спеціальні пристрої поділяються на категорії:

  • Стяжні ремені;
  • Ручний зажим;
  • Струбцини;
  • Лещата.

Види затискних пристроїв і інструментів, їх особливості та область застосування

Для надійного і швидкого кріплення різноманітних вантажів застосовуються спеціальні перев'язі. Перевагою виступає легкість в експлуатації і зручність застосування. Найпростіший і легкий спосіб - це експлуатація мотузки. Для виконання даного маневру потрібно докласти ималу кількість зусиль. Найчастіше, такий вид обв'язування застосовується виключно для перевезення малогабаритних і легких багажів. У процесі перевезення можливо розтягнення мотузки, а це веде до розбовтування і зміщення вантажу. Повторне фіксування займає багато сил і часу.

Найзручнішим і безпечним методом обв'язування вважається стягнутий ремінь. Він виконаний з м'якого текстилю, кріпильних елементів і натягача. В процесі експлуатації не пошкоджує багаж. Стрічка з широкою поверхнею рівномірно розподіляє притискне зусилля. Гачки на кінцях дозволяють проводити обв'язування на будь-яких транспортних засобах. За рахунок якісно виготовленого матеріалу, шлейки не будуть деформуватися при різноманітних погодних умовах. При малій своїй масі стрічка може витримувати навантаження до 10000 кг. Існує два типи ременів. Роз'ємний- складається з двох частин: знімної кінцевої системи і стрічкового полотна. Нероз'ємний ремінь- стягнутий елемент із закріпленою стрічкою. Під часексплуатації варто пам'ятати: стягуйте вантаж виключно цілим ременем, розташовуючи його рівномірно по всій поверхні багажу. Не виконуйте натяг через гострі кути, відступи і гострі поверхні. Звертайте увагу на стягнуті пристрої, вони повинні виключати наявність тріщин, зламів, деформацій і сильної корозії.

Ручний зажим має ковані фрезеровані губки, що підвищують його міцність і створюють механічне зусилля для захоплення оброблюваної деталі. Використовуються в монтажних, зварювальних і слюсарних роботах. За рахунок зручної конструкції є можливість виконувати фіксацію однією рукою. У нижній частині верхньої рукоятки знаходиться гвинт, з його допомогою змінюється довжина важеля і регулюється відстань між губками, забезпечуючи якісну фіксацію. Кнопка для звільнення з фіксації знаходиться на нижній рукоятці. Інструмент надійно захоплює і не обдирає матеріал, характеризується міцністю і довговічністю.

Для впевненого кріплення заготовки до столу використовують струбцини. Струбцина складається з двох головних елементів: основна рама і рухливі елементи. Незамінні в столярних і слюсарних роботах. Виготовляються з металу, пластику і дерева. Поділяються на 4 основні типи:

  • F-образна - складається з двох губок, має глибоке поглиблення для захоплення матеріалу;
  • G-подібна - виконана у формі скоби з гвинтовим затискачем;
  • Торцева - застосовується для притиску заготовок між собою, характеризується двома додатковими притискними гвинтами;
  • Кутова - фіксує об'єкт під прямим кутом.

Лещата складаються з двох губок і фіксуючого механізму з ручкою. З їх допомогою вироби щільно затискаються для подальшої обробки. Конструкція виготовляється з чавуну або сталі. Лещата поділяють на 3 типи: верстатні, слюсарні та столярні. Станочне пристосування використовується на виробництвах для обробки великих виробів. Слюсарний інструмент дозволяє проводити дії під різними кутами. Монтується в стіл або кріпиться за допомогою болтів. Столярний вид використовується при роботах з дерев'яними або пластиковими напівдеталямі. Не псують поверхню виробу. Є варіант використання накладок для запобігання появи плям на світлій деревині.

Для збереження пристосувань в робочому стані утримуйте рухливі частини в чистоті, після кожного використання протирайте чистою тканиною. Деталі й вузли обробляйте мастилом. Не перевантажуйте лещата, якщо вони на цей обсяг роботи не розраховані. Це може привести до поломки обладнання.

За існуючими питаннями звертайтеся на гарячу лінію інтернет-магазину Romb, і наші фахівці з радістю дадуть відповідь на них.