Навісне обладнання для мотоблоків


Спростити фермерську діяльність допоможе спецобладнання

Мотоблок - пристрій, що полегшує обробку землі в сільській місцевості. Дозволяє заощадити сили та витрачений час. Для розширення функціоналу мотоблока встановлюється додаткове навісне обладнання. Це може бути картоплесаджалка, косарка, окучник, плуг, сівалка і багато іншого. Ви зможете не тільки орати, але косити і заготовляти сіно, садити і викопувати коренеплоди в декілька разів ефективніше, ніж робили б це вручну. Агрегатування до мотоблока відбувається швидко, з цим легко зможе впоратися як новачок, так і закоренілий фермер. Купівля навішування - це розумне вкладення матеріальних засобів. Через короткий період часу Ви зможете милуватися плодами своєї діяльності.

Навісне обладнання для мотоблока класифікується за типами роботи.

  • Обробка ґрунту - плуг, окучник, лущильник, борона;
  • Посадка - картоплесаджалка, сівалка;
  • Збирання врожаю - картоплевикопувач;
  • Покос - косарки.

Різновиди навісного обладнання для мотоблоків

Картоплесаджалка - інструмент призначений для посадки бульбових культур на попередньо зораному ґрунті. З його допомогою посадка відбувається швидко та якісно. Картопля висівається на задану глибину з рівномірною відстанню між кущами. Це сприятливо впливає на ріст рослини, адже на неї потрапляє достатня кількість сонця і вологи. Відстань між рослинами в більшості випадків становить 30-40 см.

Картоплевикопувач - пристосування призначене для збирання коренеплодів. Він дбайливо й акуратно піднімає ґрунт разом із бульбою, земля осипається, а культура залишається на залізних прутах. При застосуванні ручного інструменту, частина коренеплодів пошкоджується, але таке навішування допомагає звести ці показники до мінімуму. Завдяки універсальності можна застосовувати при збиранні часнику, буряків і моркви.

Косарка - пристрій для скошування рослинних покривів на луках і полях. Це може бути люцерна, конюшина тощо. Допоможе позбутися докучливих бур'янів. Під час косовиці трава укладається рівними валками, що значно прискорює процес висихання і збирання просушеної зелені в копиці.

Поверхнева культивація з переворотом верхнього шару ґрунту називається лущенням. Для такого процесу застосовується лущильник. Результатом його діяльності є розпушування землі, знищення бур'янів і переміщення зрізаних залишків культур углиб ґрунту в якості добрива. Така попередня обробка земельних покривів, дозволяє в декілька разів знизити витрати на майбутню оранку, оскільки полущений ґрунт стає більш податливим.

Борона застосовується для суцільного оброблення чорнозему на невелику глибину. Даний процес називається боронуванням. Агрегат сприяє вирівнюванню, розпушуванню верхнього шару ґрунту перед оранкою і видаленню молодих і незміцнілих бур'янів. Таке знаряддя незамінне в кожному фермерському господарстві.

Окучник формує борозни під посадку городніх культур і насіння трав. Використовується для підсипання ґрунту до коріння, розпушування, знищення шкідливих рослин, що сприяє підвищенню врожайності і швидкому визріванню культур. Застосовуючи окучник, Ви посприяєте захисту коренів рослин від хвороб, зробите їх більш стійкими до впливу хвороб і впливу зовнішнього середовища.

Плуг дозволяє робити глибоку оранку, при цьому після обробки на поверхні не залишається борозен і гребенів. З його допомогою можна перекопати цілину або переорати ділянку на зиму. Після застосування даного навішування бур'яни залишаються на поверхні. Придбання плуга значно скорочує час і трудовитрати на перекопування великих площ землі.

Сівалка використовується для посіву зернових і овочевих культур. Робота виконується швидко, якісно і з мінімальними енерговитратами. Подібний агрегат - незамінний помічник у малих сільських угіддях. Глибина висіву регулюється по-різному в різних моделях, починається від нульового значення і закінчується кількома сантиметрами.

Поради щодо вибору навісок до мотоблока

При покупці навісного обладнання Вам потрібно знати площу оброблюваної ділянки. Адже навішування маленьких розмірів буде не зовсім доцільно для робіт на великих територіях. Тип ґрунту - теж важливий фактор. Для цілинної землі підійде міцна, стійка конструкція, здатна впоратися з багатьма типами завдань. З огляду на ці та інші важливі чинники, Вам неодмінно вдасться зробити правильний і вдалий вибір.